39. kolejka PHL: Efektowne zwycięstwo tyszan z liderem

2 lata temu | 23.01.2022, 20:46

W hicie kolejki GKS Tychy zwyciężył z prowadzącą w tabeli Re-Plast Unią Oświęcim 8:1. Comarch Cracovia zdobyła aż 10 bramek w meczu z Zagłębiem. Pewne punkty zdobyli także KH Energa Toruń i JKH GKS Jastrzębie.

Ponad dwie dekady temu trener GKS Tychy Andriej Sidorienko święcił triumfy w Oświęcimiu. W latach 1998, 1999, 2000 rosyjski szkoleniowiec doprowadził Unię do trzech tytułów mistrzowskich. Przed niedzielnym spotkaniem dokładnie rozpracował obecną drużynę Re-Plast Unii a jego podopieczni to wykorzystali. Tyscy kibice mieli duże powody do radości. W 37. minucie GKS prowadził 4:0. W następnych minutach sytuacja się nie zmieniła. Wciąż na lodowisku dominowali miejscowi, którzy ostatecznie zwyciężyli 8:1.

Comarch Cracovia wygrała szósty mecz z rzędu w PHL. Po pierwszej tercji Pasy prowadziły z Zagłębiem 2:1, ale później przewaga zdobywców Pucharu Polski była zdecydowanie większa. Podopieczni Rudolfa Rohacka wygrali aż 10:3 a hattricka zaliczył krakowianin Dmitrii Ismagilov oraz gracz drużyny gości Jarosław Rzeszutko.

Pewnie swoje mecze wygrały KH Energa Toruń i JKH GKS Jastrzębie. Stalowe Pierniki były lepsze w konfrontacji z Ciarko STS Sanok. Bramkarz torunian Conrad Molder zachował czyste konto, a 40-letni Jarosław Dołęga strzelił jednego z goli. Również broniący w JKH Michał Kieler ani razu nie dał się zaskoczyć, a podopieczni Roberta Kalabera bez problemów pokonali Tauron Podhale Nowy Targ.