7. kolejka Polskiej Hokej Ligi: Kolejne ważne zwycięstwo tyskiej drużyny

2 lata temu | 26.09.2021, 20:32

W piątek GKS Tychy pokonał lidera PHL, drużynę z Katowic, a w niedzielę zwyciężył w starciu z wiceliderem KH Energa Toruń. Emocjonujący był również mecz w Oświęcimiu.

Znakomity występ Lewartowskiego

Kibice GKS Tychy mają powody do zadowolenia. Ślązacy rozkręcają się. W piątkowym starciu wygranym z GKS Katowice pokazali się z bardzo dobrej i wygrali w derbach 4:3. Dwa dni później pokazali również klasę w Toruniu. Przez 30 minut hokeiści obu drużyn nie potrafili wpakować krążka do siatki, tę niemoc przełamał Christian Mroczkowski. Odpowiedź gospodarzy była szybka i w 37. minucie Stalowe Pierniki prowadziły 2:1. Później bramki zdobywali już tylko podopieczni Krzysztofa Majkowskiego. Bohaterem meczu był bramkarz Kamil Lewartowski, który obronił aż 44 strzały.

Pasy lepsze od Unii

Comarch Cracovia wygrała czwarty mecz w tym sezonie. W niedzielę Pasy pokonały na wyjeździe Re-Plast Unię Oświęcim. Spotkanie rozpoczęło się ciekawie – Damian Kapica zdobył bramkę w 47 sekundzie - i trzymało w napięciu do ostatnich sekund. Goście prowadzili 3:2, oświęcimianie walczyli o korzystny wynik, ale nie zdołali zmienić rezultatu.

Trzecia wygrana z rzędu

Ciarko STS Sanok wygrało pewnie trzecie kolejne spotkanie. Tym razem u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Znowu dobrze prezentował się młody Jakub Bukowski, który zdobył dwie bramki. W ostatnim niedzielnym meczu młoda drużyna z Nowego Targu nie miała szans w starciu z mistrzami Polski. JKH GKS Jastrzębie zwyciężył 10:0.

We wtorek zostanie rozegrany zaległy mecz 2. kolejki PHL JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia. Mecz został przełożony na wtorek, 28 września ze względu na występy jastrzębian w Lidze Mistrzów. Spotkanie będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv.