9. kolejka PHL. Tyszanie przerwali czarną serię

1 rok temu | 02.10.2022, 20:13

To była kolejka gości. W szalonym meczu w Toruniu GKS Tychy wygrał w rzutach karnych i przerwał serię pięciu porażek. Pewne zwycięstwa odniósł lider GKS Katowice oraz wicelider z Oświęcimia. W Sanoku po bardzo zaciętym meczu górą JKH.

W Toruniu kibice oglądali radosny hokej. Po 13. minutach było 3:0 dla gości z Tychów. Stalowe Pierniki jednak nie załamały się. W 44. minucie na tablicy wyników widniało 4:4. Na niewiele ponad dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Jean Dupuy z GKS Tychy zdobył bramkę, uderzając krążek w powietrzu. Przyjezdni prowadzili 5:4, ale znowu ze świetnej strony pokazał się napastnik Ilia Korenchuk, który wyrównał wynik meczu, zaliczając hat tricka. W karnych lepsi byli tyszanie.

Pewnie swoje mecze wygrał lider i wicelider. GKS Katowice nie dał szans Tauronowi Podhale Nowy Targ. Unia pewnie pokonała Zagłębie. W tym spotkaniu dublet zaliczył Erik Aholepto, który dorzucił jeszcze asystę. W Sanoku po zaciętej konfrontacji zwyciężył zespół z Jastrzębia-Zdroju. Dla JKH obie bramki strzelił Mark Kaleinikovas