Dobry mecz Polaków z Austrią

1 rok temu | 16.04.2022, 19:02

Dzisiaj w Grazu Biało-Czerwoni rozegrali drugi mecz kontrolny z mocną drużyną Austrii. Po wyrównanej walce nasz zespół przegrał 0:1. Jedyny gol padł w 30. minucie.

W czwartek podopieczni Roberta Kalabera przegrali z Austriakami 1:4. Dzisiaj stoczyli bardziej wyrównane spotkanie. Oddali na bramkę rywali 25 strzałów przy 26 gospodarzy. W 30. minucie padł jedyny gol w tym spotkaniu. Bramkę zdobył Phillip Pöschmann.

Kadra Narodowa Seniorów przygotowuje się do Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1B, które odbędą się w Tychach. W dniach 26 kwietnia – 1 maja na Stadionie Zimowym w Tychach Biało-Czerwoni walczyć będą z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią. Stawką będzie awans na zaplecze Elity.

Po powrocie do Polski Biało-Czerwoni będą trenować na lodowisku w Bytomiu, a w środę, 20 kwietnia w Bratysławie zmierzą się z Rumunią.

Bilety na MŚ – eBilet.pl

Austria - Polska 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Pöschmann 30

Austria: Starkbaum - Vallant, Brunner; Feldner, Rauchenwald, Macierzyński - Kirchschläger, Wolf; Maier (2), Baumgartner, Obersteiner - Wimmer, Hackl; Kraus, Achermann, Antonitsch - Schnetzer, Kragl; Pöschmann, Bretschneider. Trener: Roger Bader

Polska: Zabolotny (Kieler) - Bryk, Górny; Gościński, Komorski, Łyszczarczyk - Jaśkiewicz, Kostek; Sawicki, Paś, Zygmunt - Paszek, Horzelski; Jeziorski, Starzyński, Bukowski - Zieliński, Jaworski; R. Nalewajka, Mocarski, Słowakiewicz. Trener: Robert Kalaber.