Finał kwalifikacji do ZIO: Polki przegrywają z Czeszkami

2 lata temu | 13.11.2021, 18:19

W sobotę, 13 listopada, reprezentacja kobiet rozegrała drugie spotkanie Turnieju Finałowego Kwalifikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, który jest rozgrywany w czeskim Chomutowie. Biało-Czerwone przegrały z reprezentacją Czech 0:16.

Dzisiaj Biało-Czerwone zmierzyły się z reprezentacją Czech, czyli rywalem wyżej notowanym od naszej reprezentacji. Czeszki od początku spotkania pokazały, że są tego dnia lepiej dysponowane wychodząc na prowadzenie już w 1 minucie spotkania. Pierwsza tercja zakończyła się pięciobramkową przewagą Czeszek.

Kolejne tercje nie pozostawiły złudzeń, kto tego dnia jest lepszy. Czeszki ostatecznie wygrały z Polkami 0:16.

Polska - Czechy 0:16 (0:5, 0:7, 0:4)

Mills  1, 16,  Laskova 2, Neubauerova 7, 18, 59, Mrazova 24, 40,  Mlynkova 27, Kolowratova 29, Erbanova 33, Hymlarova 33, 49, Serdar 39, Cajanova 41, Ledlova 55

Czechy: Švejdová - Čajanová, Lásková, Mlýnková, Mrázová, Neubauerová - Tejralová, Horálková, Křížová, Mills, Hymlárová -  Pejšová, Kolowratová, Lédlová, Přibylová, Pátková - Trnková, Bukolská, Serdar, Radová – Erbanová.

Trener: Tomáš Pacina.

Polska: Kosińska (od 20:01 Sass) - Chrapek, Sfora, Późniewska, Wieczorek, Sikorska - Gogoc, Zielińska, Tomczok, Czarnecka, Łaskawska - Korkuz, Strzelecka, Dziwok, Talanda, Łąpieś - Kamińska, Wcisło, Orawska.

Trener: Ivan Bednar.