GKS Katowice pokonał Szwajcarów w Hokejowej Lidze Mistrzów!

1 rok temu | 03.09.2022, 21:15

GieKSa po dramatycznym spotkaniu wygrała z mocnym ZSC Lions Zurych 2:1. Spotkanie zakończyło się po dogrywce. To był historyczny mecz dla katowiczan, którzy we wrześniu zadebiutowali w Champions Hockey League.

W czwartek, 1 września GKS Katowice zadebiutował w CHL. W premierze rywalem podopiecznych Jacka Płachty był szwedzki Rogle Angelholm, obrońca trofeum. Po dwóch tercjach polski zespół sensacyjnie prowadził 3:1, ale trzecia tercja należała do gości. Mecz zakończył się wynikiem 4:5.

W sobotę, 3 września katowiczanie stoczyli kolejny dramatyczny mecz z następnym mocnym zespołem. Tym razem przeciwnikiem był ZSC Lions Zurych, klub, w którym pracował w przeszłości jako trener Henryk Gruth. Spotkanie symbolicznie rozpoczął Andrzej Tkacz, bramkarz, który w 1976 roku w Spodku znakomicie bronił w wygranym przez Biało-Czerwonych meczu ze Związkiem Radzieckim.

Mecz był toczony w bardzo szybkim tempie, świetnie spisywał się bramkarz John Murray, który bronił jak natchniony. Po dwóch tercjach Szwajcarzy prowadzili 1:0. W 37. minucie bramkę zdobył Dominik Diem a asystę zaliczył Mikko Lehtonen, który rywalizował na tafli ze swoim bratem, Matiasem. W trzeciej tercji katowiczanie doprowadzili do remisu, grając w podwójnej przewadze. W 51. minucie do siatki krążek z bliska wpakował Bartosz Fraszko. Kibice byli w euforii. W jeszcze większą wprowadził ich Grzegorz Pasiut, który na 20 sekund przed końcem dogrywki ładnym strzałem z dystansu ustali wynik starcia. - Wygrać z tak mocnym zespołem to coś fantastycznego. Na początku byliśmy stremowani, bo drużyna z Zurychu to europejska elita, ale później chłopcy pokazali charakter. Znakomicie prezentował się nasz bramkarz John Murray – ocenił trener Jacek Płachta po spotkaniu na antenie Polsatu Sportu Extra

Jutro w Hokejowej Lidze Mistrzów zagra Cracovia. Pasy na lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego podejmą austriacki EC Villach SV. Spotkanie będzie transmitowane w Polsacie Sport Extra.

2. kolejka Hokejowej Ligi Mistrzów

GKS Katowice – ZSC Lions Zurych (Szwajcaria) 2:1 po dogrywce (0:0, 0:1, 1:0, 1:0 d.)

Fraszko 51, Pasiut 65 - Diem 37

Niedziela, 4 września

Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego, Comarch Cracovia - EC Villach SV (Austria), godz. 20:20