Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB: Trzecie zwycięstwo Polek

2 lata temu | 11.04.2022, 22:09

Na lodowisku Jantor w Katowicach trwają Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. W poniedziałek reprezentacja Polski rozegrała trzecie spotkanie w turnieju i po raz trzeci wygrała! Biało-Czerwone pokonały Koreę Południową 2:1.

W piątek na inaugurację MŚ podopieczne Zbigniewa Wróbla wygrały z Kazachstanem 3:1, na drugi dzień były lepsze od Słowenek – spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0. Biało-Czerwone były faworytem w starciu z Koreą, bo Azjatki przystępując do poniedziałkowego spotkania miały na koncie dwie porażki, z Chinami 0:5 i z Kazachstanem 1:5. Przed meczem trener Zbigniew Wróbel przestrzegał, że wyniki są mylące i drużyna z Korei Południowej to bardzo wymagający przeciwnik. Selekcjoner miał rację.

Rozpoczęło się jednak bardzo dobrze dla naszej drużyny, bo już w 2. minucie Wiktoria Sikorska uradowała licznie zgromadzoną publiczność. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:1. Na początku drugiej po szybkiej kontrze przyjezdnych, krążek trafił w słupek. Koreanki miały kolejne bardzo dobre sytuacje, ale były nieskuteczne, sporo też wyłapywała Martyna Sass. W 36. minucie po szybkiej akcji Polek, Karolina Późniewska strzałem pod poprzeczkę zdobyła bramkę na 2:1. W ostatniej odsłonie wciąż toczyła się bardzo twarda walka na lodzie. Pod koniec spotkania nasza drużyna wykonywała rzut karny, ale Karolinie Późniewskiej nie udało się zaskoczyć bramkarki.

Polki wygrały 2:1 i, podobnie jak Chinki, są niepokonane w turnieju. To pomiędzy tymi drużynami rozstrzygnie się kwestia awansu na zaplecze Elity. Zanim jednak dojdzie do zaplanowanego na czwartek starcia Polska – Chiny, Biało-Czerwone we wtorek zmierzą się z Włoszkami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20. Wstęp na wszystkie mecze Mistrzostw Świata jest bezpłatny.

Partnerami Mistrzostw są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Katowice.

KOREA – POLSKA 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

10 Jongah Park – Sikorska 2, Późniewska 36

KOREA: H. Cheon, – S. Kim, S. Lee; J. Choi, Jongah Park, Jiyoon Park – T. Kim, S. Yoo; N. Kang, E. Lee, S. Jung - D. Kim, M. Park; S. Kang, N. Kim, S. Choi – J. Park, J. Lee, S. Kim. Trener: Sang Jun Kim.

POLSKA: Sass – Chrapek, Zielińska; Późniewska, Łaskawska, Czarnecka - Gogoc, Sfora; Tomczok, Talanda, Dziwok – Korkuz, Strzelecka; Onyschenko, Wieczorek, Sikorska– Wcisło, Wójcik; Łąpieś, Łapińska, Brzezińska. Trener: Zbigniew Wróbel.