MŚ Kobiet Dywizji IB: W poniedziałek mecz z Koreą Południową

1 rok temu | 10.04.2022, 21:32

Po dwóch dniach turnieju Polki mają komplet punktów. W poniedziałek o godz. 20 rozpocznie się mecz Biało-Czerwonych z Koreą Południową, która ma na swoim koncie dwie porażki.

Biało-Czerwone spisują się wyśmienicie w Mistrzostwach Świata Kobiet Dywizji IB. W piątek podopieczne Zbigniewa Wróbla pokonały Kazachstan 3:1, a na drugi dzień Słowenię 4:0.

W sobotę decydująca była 31. minuta. Wtedy hokeistki zdobyły dwie bramki w 24. sekundy! Najpierw gola strzeliła Wiktoria Sikorska, a później błyskawicznie Ewelina Czarnecka, która od czasów powstania Hokejowej Reprezentacji Polski zagrała we wszystkich 102. meczach Kadry Narodowej. W trzeciej tercji na listę strzelczyń wpisały się Ida Talanda i Wiktoria Dziwok. Spotkanie obserwował komplet widzów.

W niedzielę był dzień przerwy w turnieju, a w poniedziałek Polki zmierzą się z Koreą Południową, która najpierw przegrała z Chinami 0:5, a później z Kazachstanem 1:5. Biało-Czerwone na pewno jednak nie zlekceważą rywalek. - To nie jest wcale słaba drużyny, chociaż przegrała dwa mecze. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do meczu, ale o żadnym lekceważeniu nie może być mowy – zaznacza trener Zbigniew Wróbel.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 20. Wstęp na wszystkie mecze Mistrzostw Świata jest bezpłatny.

Partnerami Mistrzostw są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Katowice.