Zabójcza tercja GieKSy. Mistrz Polski lepszy od lidera z Oświęcimia

1 rok temu | 27.09.2022, 20:25

We wtorek, 27 września odbyły się dwa zaległe mecze 2. kolejki PHL. Lider i wicemistrz Polski Re-Plast Unia Oświęcim przegrał wyraźnie z obrońcą tytułu z Katowic. Rewelacyjnie spisująca się w tym sezonie Marma Ciarko STS Sanok przegrała z Comarch Cracovią.

Mecz dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu PHL rozstrzygnął się w pierwszej tercji. Ta odsłona gry zakończyła się wynikiem 3:0 dla GieKSy. W kolejnym spotkaniu w tym sezonie z dobrej strony pokazał się Brandon Magee. Kanadyjczyk strzelił gola i zaliczył asystę. Unia nie potrafiła znaleźć recepty na bardzo dobrze grającą w defensywie drużynę Jacka Płachty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 i Biało-niebiescy odnieśli pierwszą porażkę w sezonie. Stracili też pozycję lidera na rzecz GKS Katowice.

W Sanoku Pasy przerwały serię zwycięstw gospodarzy, którzy przed wtorkową konfrontacją mieli na koncie cztery kolejne triumfy. Po 30. minutach drużyna Rudolfa Rohacka prowadziła 3:0. Marma Ciarko STS nie poddała się, w drugiej tercji miejscowi strzelili dwa gole. Przy stanie 3:2 dla Cracovii, sanoczanie grali bez bramkarza i w ostatnich sekundach na listę strzelców wpisał się Damian Kapica.