Do końca sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi pozostała ostatnia kolejka. W piątek toczyć się będzie batalia o jak najlepsze pozycje przez play-off. Liderem jest GKS Tychy, który ma dwa punkty przewagi nad JKH GKS Jastrzębiem.

Środowa seria gier była bardzo emocjonująca. Po 35. kolejce wiemy, że KH Energa Toruń zakończy sezon zasadniczy na 3. miejscu, a GKS Katowice na 4. pozycji. Już wcześniej było wiadomo, że Ciarko STS Sanok przystąpi do ćwierćfinałów play-off z 8. miejsca i zagra ze zwycięzcą sezonu zasadniczego. Kto nim będzie?

Liderem jest GKS Tychy, który ma dwa punkty przewagi nad JKH GKS Jastrzębiem i w piątek podejmować będzie GKH Stoczniowca Gdańsk, czyli ostatnią drużynę w lidze. Jastrzębian czeka trudna przeprawa z drużyną z Torunia. Toczy się także walka o miejsca 5-7. Na 5. pozycji plasuje się Re-Plast Unia Oświęcim, która ma dwa punkty przewagi na TAURON Podhalem Nowy Targ i trzy „oczka” więcej od Comarch Cracovii.

Jak wygląda zestaw gier dla wspomnianej trójki? Unia podejmuje świetnie ostatnio spisujące się Zagłębie Sosnowiec, które wygrało cztery mecze z rzędu, w tym pokonało GKS Tychy. Podhale czeka wyjazd do Sanoka, a Pasy zagrają w Katowicach. W piątek sporo się będzie działo. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 18:00.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale piątkowe zmagania kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv