„Ostatecznie zajęliśmy 6 pozycję, po cichu mając pewien niedosyt, gdyż do końca walczyliśmy o "czwórkę" i wejście do finałowego turnieju” – podsumowała występ kadry seniorek w European Women’s Hockey League wiceprezes PZHL Marta Zawadzka.

„Udział polskiej drużyny w Europejskiej Lidze z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Nasze zawodniczki miały możliwość  zmierzenia się z silnymi ekipami z wyżej plasowanych Węgier, Włoch, Danii czy Austrii, pokazując, że potrafią z nimi rywalizować jak równy z równym” – dodała.

Jej zdaniem  doświadczenie z EWHL przyniesie efekty podczas nadchodzących mistrzostw świata.

„Ilość rozegranych, dodatkowo poza ligą meczów, zgranie zespołu poprzez wspólne treningi oraz atmosfera, którą zawodniczki stworzyły w drużynie pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Mamy również nadzieję, iż w nadchodzącym sezonie uda się stworzyć podobne warunki dla naszej drużyny i kontynuować pracę oraz zaatakować miejsca medalowe. Potencjał w drużynie jest ogromny, a woli walki i zaangażowania niejedna ekipa mogłaby nam pozazdrościć” – oceniła Zawadzka.

Statystyki rywalizacji - EWHL

Podkreśliła, że zawodniczki skupiają się teraz na najważniejszym etapie sezonu, czyli play offach w swoich klubach oraz finalnych przygotowaniach kadry narodowej  MŚ Dywizji IB, które odbędą się w dniach 28.3.-3.4.2020 w Katowicach -Janowie.

„Serdecznie wszystkich zapraszamy i liczymy bardzo na gorący doping!!!!” – zakończyła wiceprezes Marta Zawadzka.