Trzeci czwartkowy mecz MŚ U 18 Dywizji 1B kobiet w Katowicach – Janowie: Polska – Norwegia 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).

Bramka: 0:1 Rebekka Haukali (Lotte Pedersen, Christina Furseth, 34),

Kary: Polska – 12 minut; Norwegia – 6 minut.

Polska: Helena Grzybowska – Julia Zaborowska, Julia Zielińska, Wiktoria Sikorska, Iga Schramm, Alicja Mota – Vanessa Patla, Zofia Postel, Karolina Baran, Ida Talanda, Zuzanna Baran – Anna Kot, Katarzyna Zaborska, Alicja Kopciara, Justyna Żyła, Maja Błaszków oraz Wiktoria Kędra, Alicja Sowa, Alicja Kobus.

Norwegia: Kaja Ekle – Mari Pedersen, Rebekka Haukali, Ronja Tyra Tronsdotter, Silje Gundersen, Lotte Pedersen – Bea Hovda, Iben Tillman, Christina Furseth, Tea Nyberg, Andrea Kaspersen – Thea Kuraas, Hannah Elise Didriksen, Silje Johansen, Guro Smefjell, Susanne Andersen oraz Eirin Stendahl, Jenni Kristensen, Ina Nodeland.

Norweżki zaatakowały od początku pierwszej tercji i kilka razy po naszą bramką było groźnie – interweniowała Helena Grzybowska, ofiarnie pomagały jej koleżanki.

Nasz zespół też miał okazje do zdobycia gola, przede wszystkim po kontrach.

Druga tercja przyniosła mnóstwo emocji, walki na lodzie, ale też - niestety – sporo karnych minut naszych zawodniczek. Efektem była konieczność bronienia się w osłabieniu, także 3 na 5. Skończyło się na golu dla rywalek.  

W trzeciej tercji najpierw koncert gry dała Helena Grzybowska, potem pokaz świetnego dopingu zaprezentowali polscy kibice. Nasze zawodniczki ruszyły do przodu, świetne okazje bramkowe miała Wiktoria Sikorska, w końcówce graliśmy z pustą bramką, jednak wynik się nie zmienił.

Przed rozpoczęciem spotkania odbyła się krótka ceremonia otwarcia zawodów. Szwajcar Fabio Oetterli, chairman mistrzostw podziękował gospodarzom za przygotowanie fajnego turnieju, a władzom Katowic – za wsparcie dla PZHL przy organizacji MŚ.

„Tylko działając wspólnie możemy rozwijać hokej” – stwierdził.

Zdjęcia, autorstwa Michała Chwieduka, dostępne w naszej galerii

We wcześniejszych czwartkowych meczach na Jantorze Chiny pokonały po dogrywce Wielką Brytanię 3:2, a Korea przegrała z Austrią 0:4.

W piątek nasza drużyna zmierzy się z Austrią. Początek spotkania o godz. 20.00.

Transmisje wszystkich spotkań dostępne bezpłatnie na naszej telewizyjnej platformie internetowej polskihokej.tv

Oficjalna strona mistrzostw - IIHF