W poniedziałek kadra seniorów wyruszyła autobusem z Katowic do Warszawy, skąd - już wspólnie z trenerem Tomaszem Valtonenem - uda się do kazachskiego Nur-Sułtanu na preeliminacyjny turniej olimpijski.Nasi zagrają tam kolejno z Holandią (czwartek, 10.00), Ukrainą (piątek 10.00) i gospodarzami (niedziela 12.00). Awans do kolejnej rundy wywalczy tylko zwycięzca.

"Myślę, że z aklimatyzacją nie będzie problemu - zdążymy. Raz już awansowaliśmy w tej fazie rozgrywek. Teraz też chcemy to zrobić. Gra na igrzyskach to spełnienie marzeń. Stopień trudności przeciwników będzie rósł z meczu na mecz. Trzeba zachować maksymalną koncentrację w każdym spotkaniu. Poziom hokeja się wyrównał. Kazachowie są przymierzani do awansu, grają w domu, ale wszyscy wiedzą, jakie mamy serce do walki" - powiedział przed wyjazdem Aron Chmielewski.

Trener Tomasz Valtonen też przyznał, że gospodarze turnieju będą jego faworytami.

"To będzie dla nas najtrudniejszy rywal, w dodatku grający na własnym lodowisku. Żeby stworzyć sobie szansę, trzeba najpierw wygrać dwa pierwsze spotkania. To jest hokej, tu wszystko się może zdarzyć. na treninginie będzie za dużo czasu, ale to nie szkodzi. Śledzę na bieżąco polską ligę dzięki internetowej telewizji i wiem co się dzieje. Mam też kontakt z z zawodnikami" - stwierdził selekcjoner.

W ostatniej chwili, z powodu kontuzji, wypadli ze składu kadry Mateusz Bryk i Kamil Górny.

Zdjęcia z wyjazdy drużyny, autorstwa Michała Chwieduka, w naszej galerii

Strona turnieju - IIHF