Zawodnicy obu klubów chętnie włączyli się do akcji oddawania osocza. Terapia osoczem stosowana jest w leczeniu osób chorych na COVID-19.

Na początku listopada hokeiści TAURON Podhala Nowy Targ odwiedzili Terenowy Oddział Regionalnej Stacji Krwiodawstwa przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. W sumie krew oddało 15 hokeistów klubu, z czego sześciu ozdrowieńców, co jest szczególne istotne przy leczeniu chorych. Osocze od ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które stosuje się w leczeniu chorych na COVID-19.

W tym tygodniu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach udali się gracze mistrza Polski GKS Tychy. - Chciałem pomóc, bo wiem, że jest wielu chorych. Fajnie było zrobić coś dobrego. Wspólnie z kolegami przyjechaliśmy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i oddałem osocze. Na pewno na początku trochę czasu zajmuje wypełnienie dokumentów, ale wszystko przebiega naprawdę bardzo sprawnie – mówił Bartłomiej Jeziorski, cytowany na oficjalnej stronie tyskiego klubu.