1. Ćwierćfinał PHL: Śląskie wiktorie i ciężka przeprawa Unii

2 lata temu | 23.02.2022, 22:03

W środę, 23 lutego rozpoczęła się faza play-off Polskiej Hokej Ligi. Trzy drużyny z Górnego Śląska wygrały swoje starcia, bardzo ważne zwycięstwo odnieśli tyszanie, którzy pokonali na wyjeździe mocną Comarch Cracovię.

Bardzo ciekawa była konfrontacja w Krakowie. Po raz pierwszy w historii Comarch Cracovia i GKS Tychy grają ze sobą w ćwierćfinale PHL. W meczu, który określany jest przez niektórych przedwczesnym finałem, po wyrównanym starciu zwyciężyli goście z Tychów. Po 30. minutach prowadzili zdobywcy Pucharu Polski 2:1. Dublet zaliczył bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie Dmitrii Ismagilov. Później skuteczniejsi byli jednak tyszanie, którzy byli bardzo głośno dopingowani przez swoich fanów. Decydującego gola strzelił na początku trzeciej tercji Christian Mroczkowski. Ostatecznie Ślązacy wygrali 3:2.

W katowickiej Satelicie GieKSa pewnie wygrała z Zagłębiem Sosnowiec. Znowu błyszczeli reprezentanci Polski. Kolejne swoje trafienia w tym sezonie zaliczyli Patryk Wronka, Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko, Patryk Krężołek, Mateusz Michalski i Marcin Kolusz. Mistrz sezonu zasadniczego pokazał także, że potrafi zdobywać bramki grając w osłabieniu, dwukrotnie zaskoczył ekipę z Sosnowca.

W Oświęcimiu gospodarze pokonali Ciarko STS Sanok 2:1, ale ten mecz kosztował ich bardzo dużo zdrowia. Drużyna z Podkarpacia pokazała solidny hokej, ale miała duże problemy z wykorzystaniem stu procentowych okazji. Mecz toczył się w szybkim tempie i dostarczył kibicom sporo emocji.

W Jastrzębiu spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Stalowych Pierników, bo Mikalai Syty strzelił gola. Mistrzowie Polski szybko jednak wzięli się do roboty. W ekipie JKH w wysokiej formie jest Dominik Paś, który zaliczył w środę dublet.

Jutro odbędzie się druga seria meczów ćwierćfinałów.