19. kolejka PHL: Nie ma mocnych na Unię

2 lata temu | 05.11.2021, 20:51

Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na wyjeździe KH Energa Toruń 4:0 i wygrała ósmy mecz z rzędu. W meczu z Ciarko STS Sanok tyszanie odrobili dwubramkową stratę a Comarch Cracovia odniosła kolejne zwycięstwo.

19. kolejka PHL rozpoczęła się w czwartek, meczem Tauron Podhale Nowy Targ – GKS Katowice, który był transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. GieKSa umocniła się na pozycji lidera, wygrywając 6:1. Hattricka w tym spotkaniu zaliczył Grzegorz Pasiut.

Nie zwalnia tempa Unia. Wydawało się, że na lodowisku w Toruniu będzie im bardzo trudno o wygraną, bo w tym sezonie Stalowe Pierniki miały sposób na drużynę prowadzoną przez Toma Coolena. Wcześniejsze dwie batalie wygrał zespół z Torunia. W piątek jednak górą byli oświęcimianie, którzy na dodatek wygrali bez straty gola. Świetnie spisał się kapitan Unii i reprezentacji Polski Krystian Dziubiński, który zdobył dwie bramki. Bramkarz Clarke Saunders pomógł swoim kolegom z ataku, broniąc 47 strzałów rywali.

W Sanoku spotkanie z GKS Tychy rozpoczęło się świetnie dla miejscowych. Sami Tamminen zdobył bramkę w 26 sekundzie. Pod koniec pierwszej tercji wynik podwyższył Marcin Biały. Zryw Ślązaków w drugiej tercji był bardzo skuteczny, zdobyli trzy gole z rzędu, wygrywając cały mecz 3:2.

W konfrontacji Comarch Cracovii z Zagłębiem Sosnowiec po 50. minutach Pasy prowadziły 5:0. Goście zdołali zdobyć dwie bramki, ale na więcej rywal już im nie pozwolił.

W niedzielę 20. kolejka PHL. Najciekawiej zapowiadają się mecz mistrza Polski JKH GKS Jastrzębie z wicemistrzem Cracovią oraz konfrontacja Ciarko STS Sanok z GKS Katowice. Spotkanie będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv