20. kolejka Polskiej Hokej Ligi: Udany rewanż mistrza, sensacja w Nowym Targu

2 lata temu | 07.11.2021, 20:37

Niedzielna kolejka nie zawiodła oczekiwań. W starciu JKH GKS Jastrzębie z Comarch Cracovią kibice oglądali efektowne bramki, pojedynek pięściarski oraz trzymającą w napięciu końcówkę. Sensacyjnie zakończył się mecz w Nowym Targu, swoje spotkania wygrały drużyny z Katowic i Tychów.

W niedzielę w 20. kolejce mistrz Polski JKH GKS Jastrzębie zagrał z wicemistrzem Comarch Cracovią. Ślązacy zrewanżowali się za bolesną wtorkową porażkę, wtedy w zaległym meczu 11. kolejki polegli w Krakowie 3:5. Ten wynik zdecydował, że Pasy dostały się do Turnieju Finałowego Pucharu Polski, a w grudniu w Bytomiu zabraknie obrońców trofeum. W niedzielę, 7 listopada górą byli jastrzębianie, którzy wygrali 4:3. W tym spotkaniu oglądaliśmy efektowne bramki, pojedynek pięściarski oraz końcówkę trzymającą w napięciu. Rudolf Rohacek już na niecałe trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wycofał bramkarza. Krakowianie zdobyli bramkę, ale jedynie na 3:4.

Kibice Szarotek mieli powody do radości. Tauron Podhale Nowy Targ pokonał KH Energa Toruń grając efektownie zwłaszcza w pierwszej tercji, wygranej 4:1. Podopieczni Andreja Gusowa wygrali trzecie spotkanie w tym sezonie. Po końcowej syrenie kibice zgotowali im owację na stojąco.

Lider GKS Katowice wygrał pewnie na wyjeździe z Ciarko STS Sanok, także prezentując się koncertowo w pierwszej tercji, wygranej 3:0. W GieKSie wciąż znakomicie prezentuje się reprezentacyjny duet Patryk Wronka – Grzegorz Pasiut. Pierwszy z nich strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty, a doświadczony napastnik dorzucił bramkę i dwie asysty.

W Sosnowcu pewna wygrana GKS Tychy i czyste konto bramkarza Kamila Lewartowskiego.

Teraz ligowców czeka przerwa, bo w dniach 11-13 listopada reprezentacja Polski zagra w turnieju EIHC Baltic Challenge Cup w Estonii. W Tallinie rywalami Biało-Czerwonych będą Estończycy, Litwini i Łotysze.