29. kolejka PHL. Mistrz kontra lider

1 rok temu | 05.12.2022, 12:12

We wtorek, 6 grudnia w Mikołajki będziemy emocjonować się meczem GKS Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim. W tym sezonie w bezpośrednich starciach lepsi są Biało-Niebiescy, ale bardzo trudno wskazać faworyta. Ciekawie będzie również w Krakowie, Tychach i Jastrzębia-Zdroju. Mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

W połowie listopada na lodowisko Satelita triumfowali goście, Unia wygrała z GieKSą 5:4, w październiku drużyna z Oświęcimia zwyciężyła aż 6:2. Graczem meczu był reprezentant Polski Krystian Dziubiński, który strzelił dwa gole oraz zaliczył asystę. Z kolei GKS pokonał Unię tylko raz, we wrześniu 4:1.

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz Comarch Cracovia – Marma Ciarko STS Sanok. W niedzielę Pasy bardzo pewnie pokonali KH Energa Toruń 7:0, a sanoczanie sprawili dużą niespodziankę i po bardzo dobrym spotkaniu wygrali z GKS Tychy 3:2 przerwali ich zwycięską ścieżkę. Ślązacy przed tym starciem mieli dziewięć wygranych z rzędu. Drużynę z Tychów czeka konfrontacja z Zagłębiem. Z kolei JKH GKS zmierzy się z Podhalem, które w niedzielę było bliskie pokonania lidera. Mecz z Unią zakończył się w rzutach karnych.