40. kolejka PHL. Lider pokonał mistrza

1 rok temu | 27.01.2023, 20:53

W piątek, 27 stycznia odbyła się 40. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W spotkaniu lidera Comarch Cracovii z obrońcą tytułu GKS Katowice lepsi byli podopieczni Rudolfa Rohacka. W drugim starciu na szczycie GKS Tychy pokonał Tauron Re-Plast Unię Oświęcim. Zwycięstwa odniosły też JKH i Marma Ciarko STS Sanok.

W Satelicie miejscowi kibice byli rozczarowani, bo goście z Krakowa byli lepsi. Najpierw w 15. minucie krążek wpakował do bramki Jiri Gula, dziesięć minut później wynik podwyższył Patryk Wronka, a później Saku Kinnunen. Wszystkie trzy bramki padły w przewagach. W 39. minucie Mateusz Bepierszcz zdobył bramkę dla GKS Katowice, ale jak się później okazało, było to jedyne trafienie dla Ślązaków w tym spotkaniu. W ostatnich sekundach jeszcze do pustej bramki skierował krążek Roman Rac. Dzięki wygranej za trzy punkty Pasy są coraz bliżej zajęcia pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym.

Bardzo ciekawie było także w Oświęcimiu, gdzie długo utrzymywał się wynik 0:2. Na kwadrans przed zakończeniem trzeciej tercji bramkę zdobył Roman Dyukov. Unia, mocno wspierana przez kibiców, próbowała doprowadzić do remisu, ale świetnie spisywał się bramkarz Tomas Fucik. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Ślązaków.

W Nowym Targu goście z Jastrzębia-Zdroju wygrali 4:0, a w Toruniu lepsi byli sanoczanie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 dla Marmy Ciarko STS.

W niedzielę odbędzie się 41. kolejka PHL. O godz. 17 tyszanie podejmą GieKSę, JKH zagra z Unią, a sosnowiczanie zmierzą się z KH Energa. O godz. 18 rozpocznie się spotkanie na lodowisku w Sanoku, gdzie miejscowi zagrają z Podhalem. Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.