41. kolejka PHL. W meczach na szczycie górą Unia i GieKSa

1 rok temu | 29.01.2023, 20:04

Unia po trzech porażkach z rzędu pokonała JKH. Mecz zakończył się rzutami karnymi. W derbach Górnego Śląska katowiczanie lepsi od drużyny z Tychów. Zwycięstwa odniosły również drużyny z Torunia i Sanoka. Już we wtorek następna kolejka.

Na Jastorze kibice oglądali bardzo ciekawe i dramatyczne spotkanie. Po 25. minutach było 3:0 dla Unii, ale podopieczni Roberta Kalabera nie poddali się, tylko zaczęli odrabiać straty. Na kwadrans przed zakończeniem trzeciej tercji było już 3:3. W dogrywce bramki nie padły, a w karnych zdecydowanie lepsi goście. Unia po trzech kolejnych porażkach odniosła zwycięstwo i wróciła na pozycję wicelidera w tabeli PHL.

W Tychach miejscowi przegrali z obrońcami tytułu. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Jean Dupuy, ale później na listę strzelców wpisywali się już wyłącznie goście z Katowic. Dublet zaliczył Grzegorz Pasiut.

W meczu Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń do 30. minuty miejscowi kibice byli zadowoleni, bo podopieczni Grzegorza Klicha prowadzili 2:0, później do głosu doszedł zespół z grodu Kopernika. Niki Koskinen zaliczył hattricka.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Marma Ciarko STS Sanok wygrała z Tauron Podhale Nowy Targ 3:0.

Następna kolejka już we wtorek, 31 stycznia. O godz. 18 rozpoczną się mecze Podhale – Zagłębie oraz Unia – Sanok. O godz. 18:30 wyjdą na taflę katowiczanie, którzy zmierzą się z JKH oraz drużyna Comarch Cracovii z GKS Tychy. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

41. kolejka PHL

JKH GKS Jastrzębie - Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 3:4 w karnych (0:2, 2:1, 1:0, d. 0:0, k. 0:3)

Sinegubovs 26, Paś 31, Kaleinikovas 46 - Da Costa 10, Padakin 15, Dziubiński 25, Szczechura 65.

GKS Tychy - GKS Katowice 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)Dupuy 2 – Pasiut 27, Lehtonen 28, Kruczek 53, Pasiut 60.

Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)Friberg 2, Pavlenko 27 – Koskinen 30, 32, Syty 40, Elomaa 58, Koskinen 60

Marma Ciarko STS Sanok – Tauron Podhale Nowy Targ 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)