43. kolejka PHL. JKH pokonał lidera z Krakowa

1 rok temu | 03.02.2023, 21:14

To była bardzo ciekawa i emocjonująca kolejka. JKH GKS Jastrzębie lepszy od Comarch Cracovii. Spotkanie zakończyło się rzutami karnymi. W Sanoku niespodziewanie gospodarze pokonali obrońców tytułu, a KH Energa i Unia odniosły pewne zwycięstwa. Następna kolejka odbędzie się 17 lutego, bo ligowców czeka przerwa reprezentacyjna.

W Jastrzębiu-Zdroju kibice oglądali bardzo ciekawą i trzymającą w napięciu konfrontację. W krakowskim zespole zadebiutował reprezentant Polski Alan Łyszczarczyk, który powrócił do PHL po grze w lidze czeskiej w barwach HC Ocelari Trzyniec. Po 60 minutach było 1:1. W dogrywce bramki nie padły, a w karnych lepsi byli gospodarze.

Bardzo emocjonujący był także mecz w Sanoku. Świetnie zaprezentował się Konrad Filipek, który miał udział przy wszystkich bramkach dla zwycięzców – zaliczył trzy asysty.

Wysoko swoje mecze wygrały KH Energa i Unia. Drużyna z Oświęcimia w Sosnowcu strzeliła sześć goli w drugiej tercji.

Po dzisiejszej kolejce PHL czeka przerwa. W tym czasie będą rozgrywały swoje mecze kadry narodowe. W dniach 10-12 lutego reprezentacja Polski seniorów w Coventry zagra kolejno z Rumunią, Wielką Brytanią i Japonią. Z kolei Kadra Narodowa U18 wystąpi w Turnieju Czterech Narodów w Bytomiu, który odbędzie się w dniach 9-11 lutego, a rywalami naszej drużyny będą Litwini, Estończycy i Węgrzy.

43. kolejka Polskiej Hokej Ligi

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 2:1 w karnych (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:0, k. 3:2)