44. kolejka PHL: Szalony mecz w Oświęcimiu, karne w Jastrzębiu

2 lata temu | 18.02.2022, 21:35

Re-Plast Unia Oświęcim przegrywała z Zagłębiem 0:4, doprowadziła do remisu a na początku dogrywki zadała decydujący cios. W starciu mistrza z wicemistrzem góra Pasy, które wygrały w karnych. Kolejne zwycięstwo odniósł lider z Katowic.

W Satelicie w Katowicach goście z Sanoka przez długi czas świetnie sobie radzili. W 38. minucie prowadzili 2:1. GieKSa wzięła się jednak do roboty, a bramki zdobyli reprezentanci Polski, kolejno Patryk Krężołek, Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut. Trzecia tercja była wyśmienita w wykonaniu lidera rozgrywek.

Na lodowisku w Oświęcimiu nieoczekiwanie bardzo długo dominowała ósma drużyna PHL. Miejscowi kibice byli mocno zaskoczeni, kiedy sosnowiczanie zdobywali kolejne bramki i w 45. minucie prowadzili aż 4:0. Hokeiści Unii była jednak jak Tommy Lee Jones w „Ściganym”, rzucili się w szaleńczy pościg, doprowadzili bardzo szybko do remisu 4:4, a w dogrywce w 22. sekundzie Vasilii Streltsov zdobył zwycięską bramkę.

Mecz mistrza z wicemistrzem był bardzo wyrównany. Po 60. minutach było 2:2, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W karnych lepsze były Pasy a w Tychach podopieczni Andrieja Sidorienki pewnie ograli KH Energa Toruń.

W niedzielę odbędzie się ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Torunianie zmierzą się z JKH, sanoczanie podejmą GKS Tychy, Zagłębie zagra z GieKSą, a Podhale z Unią. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 18:30 i będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv

Piątek, 18 lutego

44. kolejka PHL

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, d. 0:0, k. 0:1)

Bryk 7, Bahaleisha 40 - Csamango 3, 23, Ismagilov 65

GKS Katowice – Ciarko STS Sanok 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Hudson 38, Krężołek 42, Fraszko 43, Pasiut 48 - Jekunen 35, Sawicki 38

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 5:4 po dogrywce (0:1, 0:2, 4:1, d. 1:0)

A. Streltsov 46, Rogov 52, Kowalówka 56, Themar 58, V. Streltsov 61 - Nikiforov 12, Bashirov 23, Dubinin 26, Sikora 42

GKS Tychy – KH Energa Toruń 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)