Ćwierćfinały play-off PHL. Efektowny triumf jastrzębian

1 rok temu | 24.02.2023, 20:52

W piątek, 24 lutego odbyły się drugie starcia w dwóch parach ćwierćfinałowych. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju zagrała koncertowo i zrewanżowała się obrońcom tytułu mistrzowskiego. Na Stadionie Zimowym GKS Tychy po raz drugi pokonał sanoczan.

W czwartek w Katowicach lepsi byli podopieczni Jacka Płachta, którzy wygrali 5:2. Jastrzębianie wyciągnęli jednak wniosku i w piątkowym starciu w Satelicie grali kapitalnie. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1 dla gości. Na początku drugiej odsłony przyjezdni podwyższyli na 3:1 oraz dodatkowo wykonywali rzut karny, ale Tuukka Rajamäki przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Johnem Murray'em. Za to Antons Sinegubovs poradził sobie z bramkarzem GieKSy po szybkiej akcji. W kolejnych minutach hokeiści JKH zdobyli kolejne gole i wygrali aż 6:2. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 1-1.

Na Stadionie Zimowym tyszanie po 30 minutach prowadzili 3:0. Ambitnie grająca Marma Ciarko STS Sanok nie poddała się, ale walczyła o zmianę wyniku. Goście strzelili dwa gole, ale przegrali 2:4. GKS Tychy brakują już tylko dwie wygrane do awansu do półfinału.

W sobotę dzień przerwy, a w niedzielę, 26 lutego odbędą się mecze numer trzy w dwóch parach. O godzinie 17 rozpoczną się spotkania Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia oraz KH Energa Toruń – TAURON Re-Plast Oświęcim. Starcia będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.