Ćwierćfinały play-off PHL: W środę początek wielkich emocji!

2 lata temu | 22.02.2022, 10:05

Widowiskowe bramki, błyskotliwe akcje, efektowne interwencje. To wszystko będziemy oglądać już od środy, bo rozpoczyna się play-off Polskiej Hokej Ligi.

GKS KATOWICE – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC, godz. 18:30

Transmisja: Polskihokej.tv

Mistrz sezonu zasadniczego GKS Katowice zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. GieKSa ma mnóstwo atutów. W znakomitej formie jest Patryk Wronka, który wygrał klasyfikację kanadyjską sezonu zasadniczego. Napastnik GieKSy zdobył 58 punktów - 22 gole i 36 asyst. W najlepszej czwórce klasyfikacji kanadyjskiej znaleźli się Grzegorz Pasiut – 21 bramek i 28 asyst oraz Bartosz Fraszko – 17 goli i 30 asyst. Znakomicie spisuje się także bramkarz John Murray, który w sezonu regularnym bronił ze skutecznością 92,7 procent.

• Faza zasadnicza ligi zakończyła się po naszej myśli, bo zajęliśmy pierwsze miejsce, ale teraz wszystko zaczyna się od nowa. Runda play-off to nowa historia i nowe wyzwania, na które jesteśmy gotowi – mówi trener GKS Jacek Płachta. Rywalizacja w tej parze powinna być zacięta, bo Zagłębie Sosnowiec pokazuje ostatnio, że jest w dobrej formie. W niedzielę w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego sosnowiczanie przegrali z katowiczanami tylko 1:2. W Zagłębiu błyszczą rosyjscy zawodnicy – Yevgeni Nikiforov – dotychczas strzelił 20 goli i Aleksandr Vasilev – zaliczył 35 asyst.

RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – CIARKO STS SANOK, godz. 19:00

Transmisja: TVP3 Kraków

Biało-niebiescy w ostatnich meczach nie błyszczeli. W niedzielę pokonali Podhale, ale stracili aż 5 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 5:7. Wcześniej w spotkaniu z Zagłębiem wygrali w dogrywce. To był szalony mecz, bo po 45. minutach rywale prowadzili 0:4. Z kolei ostatnie starcie z sanoczanami nie było udane dla drużyny prowadzonej przez Toma Coolena. W 43. kolejce (6 lutego) Unia przegrała z Ciarko STS w rzutach karnych. Ale Unia ma bardzo duży potencjał. W Sanoku liczą na młodego Jakuba Bukowskiego, który w tym sezonie gra rewelacyjnie. Reprezentant Polski strzelił 27 goli i został królem strzelców sezonu zasadniczego PHL. Starcie w Oświęcimiu zapowiada się bardzo interesująco.

JKH GKS JASTRZĘBIE – KH ENERGA TORUŃ, godz. 19:30

Transmisja: polskihokej.tv

W tym sezonie mistrzowie Polski zmierzyli się ze Stalowymi Piernikami pięć razy. Bilans jest korzystny dla ekipy Roberta Kalabera, która wygrała cztery spotkania – 2:0, 5:0, 3:1, 3:2. JKH przegrał tylko raz – 2:4. Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się w... niedzielę 20 lutego. To była wyrównana batalia. Po 30. minutach prowadzili hokeiści z grodu Kopernika 2:1, ale ostatnia tercja należała do jastrzębian, którzy wygrali ostatecznie 3:2. W tym spotkaniu bronił Michał Kieler, ale w jutrzejszym spotkaniu ma zagrać Patrik Nechvatal. Co ciekawe, obie drużyny nigdy jeszcze nie zmierzyły się w fazie play-off.

COMARCH CRACOVIA – GKS TYCHY, godz. 18:30

Niektórzy określają to starcie przedwczesnym finałem. W tym sezonie Cracovia ma już za sobą jeden sukces, bo w grudniu w dobrym stylu wywalczyła na lodowisku w Bytomiu Puchar Polski. Tyszanom różnie się wiedzie, nie awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski, ale w tym sezonie pokazali, że stać ich na świetną grę i bardzo dobre wyniki. W sezonie zasadniczym w bezpośrednich starciach trzykrotnie lepsi byli krakowianie, którzy wygrali 2:0, 2:1 po dogrywce i ponownie 2:0. Tyszanie zwyciężyli 4:3 i 6:5. Ostatnia konfrontacja, która zakończyła się właśnie wynikiem 6:5, to był prawdziwy rollercoaster. Wynik i nastroje w obu ekipach często się zmieniały. Jesteśmy przekonani, że w play-offach też czeka nas fura emocji.

Mecze ćwierćfinały play-off (do 4. zwycięstw) najpóźniej zakończą się 15 marca. Przerwa w rozgrywkach nastąpi między 1 a 9 marca i spowodowana będzie startem Comarch Cracovii w Danii w turnieju finałowym o Puchar Kontynentalny.

Początkowo Pasy, które rywalizować będą z Aalborg Pirates (Dania), Saryarka Karaganda (Kazachstan) oraz HK Homel (Białoruś), miały wystąpić w turnieju finałowym w styczniu. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) ze względu na sytuację pandemiczną przełożyła turniej na 4-6 marca.