Drugi Półfinał Pucharu Polski. Unia pokonała Cracovię

1 rok temu | 29.12.2022, 22:49

W czwartek, 29 grudnia na lodowisku w Oświęcimiu odbył się drugi mecz półfinałowy Turnieju Pucharu Polski. Gospodarze Tauron Re-Plast Unia Oświęcim pokonali Comarch Cracovię 4:1. W piątek w finale Unia zagra z GKS Tychy. Mecz rozpocznie się o godz. 20:30 i będzie transmitowany w TVP Sport.

Miejscowi, który byli mocno wspierani przez kibiców, w 8. minucie objęli prowadzenie, po strzale Pavla Padakina. Ukraiński napastnik później również potrafił wykorzystać błędy krakowskiej defensywy. Pod koniec drugiej tercji wygarnął krążek w strefie obronnej rywali i po raz drugi wpakował go do bramki. Wtedy podopieczni Nika Zupancicia prowadzili już 4:1. W trzeciej tercji Pasy atakowały, ale świetnie spisywał się bramkarz Kevin Lindskoug.

W piątek, 30 grudnia w finale Turnieju Pucharu Polski Tauron Re-Plast Unia Oświęcim zagra z GKS Tychy. Mecz rozpocznie się o godz. 20:30 i będzie transmitowany w TVP Sport. Dotychczas tyszanie aż osiem razy zdobyli cenne trofeum, są pod tym względem liderem. Unia dwukrotnie sięgnęła po Puchar Polski.