Efektowne zwycięstwo Polaków w Baltic Challenge Cup

1 rok temu | 11.11.2022, 17:21

W piątek, w Święto Niepodległości, w drugim meczu w litewskim Kownie reprezentacja Polski pokonała Łotwę B 9:0. Znakomicie spisali się 18-letni Krzysztof Maciaś i Dominik Paś - obaj zaliczyli hat tricka. Jutro na zakończeniu turnieju Biało-Czerwoni zagrają z Estonią i jeśli pokonają rywala zdobędą Puchar Bałtycki. Mecz rozpocznie się o godz. 11:30 i będzie transmitowany na kanale Polski Hokej w serwisie YouTube.com.

Pierwszy gol w tym meczu padł dopiero w 16 minucie. Karol Biłas zgrał krążek w pobliże bramki Łotyszy, Dominik Paś sprytnie go trącił i zaskoczył bramkarza rywali. Później nasz zespół zdecydowanie dominował na tafli. Znakomicie spisał się 18-letni Krzysztof Maciaś, który w czwartek w spotkaniu z Litwą zadebiutował w seniorskiej reprezentacji. W 31. minucie utalentowany napastnik popisał się widowiskowym rajdem, zakończonym celnym uderzeniem, później dwukrotnie trafił do siatki. Trzy gole strzelił też Dominik Paś. Czyste konto zachował bramkarz Kamil Lewartowski.

W sobotę na zakończenie turnieju nasza drużyna zmierzy się z Estonią. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:30. Jeśli Biało-Czerwoni pokonają rywali, zdobędą Puchar Bałtycki.

Turniej w Kownie jest jednym z pierwszych etapów przygotowań drużyny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Dywizji 1A, które w dniach 29 kwietnia – 5 maja odbędą się w angielskim Nottingham.

Wszystkie mecze turnieju Baltic Challenge Cup są bezpłatnie transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Łotwa B – Polska 0:9 (0:2, 0:4, 0:3)

Paś 16, Kameneu 19, Zygmunt 28, Maciaś 31, Paś 34, Jeziorski 38, Paś 44, Maciaś 45, 47

Łotwa: Pilsetnieks (Ancs) - Kromins, Millers; Ozolinsh, Biskins, Vilmans - Lipsbergs, Bergs; Zile, Trasuns, Opelts - Tomsons, Kamergrauzis; Cipross, Lejnieks, Zelubovskis - Brinkmanis, Gontars; Grigaluns, Strautins.

Trener: Ankipans

Polska: Lewartowski- Jaśkiewicz, Kameneu; Łyszczarczyk, Tyczyński, Zygmunt - Górny, Naróg; Urbanowicz, Starzyński, Jeziorski - Bizacki, Paszek; Sołtys, Krzemień, Paś - Biłas, Michałowski; Maciaś, Słowakiewicz, Gościński.

Trener: Kalaber.