Finały Polskiej Hokej Ligi. Kolejne zwycięstwo GieKSy

1 rok temu | 26.03.2023, 17:07

W niedzielę, 26 marca na Stadionie Zimowym w Tychach odbył się drugi mecz finałowy PHL. GKS Katowice pokonał tyszan 2:1 i w serii do czterech zwycięstw prowadzi 2-0. W środę i czwartek czekają nas mecze w katowickiej Satelicie. Spotkania będą transmitowane w TVP Sport.

Po pierwszej tercji najwięcej oklasków zebrał bramkarz tyskiego zespołu Tomas Fucik. Znakomicie spisywał się także golkiper gości John Murray. W pierwszych 20 minut bramki nie padły. W 31. minucie po strzale Teemu Pulkkinena, Fucik popełnił błąd i po jego interwencji krążek wpadł do bramki, a Murray dalej popisywał się wybornymi interwencjami. W 39. minucie August Nilsson huknął celnie z linii niebieskiej i miejscowi doprowadzili do remisu 1:1. Pod koniec spotkania Mathias Lehtonen strzelił gola i goście znowu pokonali tyszan.

Kolejne dwa spotkania odbędą się na lodowisku Satelita w Katowicach. Środowa batalia rozpocznie się o godz. 20:15, a czwartkowa o godz. 19:30. Wszystkie mecze finałowe są transmitowane w TVP Sport.

W poniedziałek, 27 marca odbędzie się pierwszy mecz o trzecie miejsce. Comarch Cracovia i Tauron Re-Plast Unia Oświęcim będą rywalizować do dwóch wygranych, a wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Wynik i Terminarz meczów finałowych PHL (do czterech zwycięstw)