KH Energa Toruń – Comarch Cracovia: Błysk gospodarzy w końcówce

3 lata temu | 23.02.2021, 20:30

To był bardzo emocjonujący mecz. Gospodarze i krakowianie grali twardo, widowiskowo i z ogromnym zaangażowaniem.

W pierwszej tercji czołowy snajper torunian Dienis Sergiuszkin był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Snajper nie zdołał pokonać bramkarza gości. Próbował uderzyć między parkanami, ale Dienis Pieriewozczikow obronił strzał. Pierwsi na listę strzelców wpisali się krakowianie. Na początku drugiej tercji goście przeprowadzili błyskawiczną akcje, którą zakończył precyzyjnym uderzeniem Erik Nemec.

Miejscowi doprowadzili do remisu po świetnej akcji Sergiuszkin - Elias Elomaa. Rosjanin podał do Fina, który huknął na bramkę. Pieriewozczikow, który wcześniej obronił sporo groźnych strzałów, tym razem skapitulował. Krakowianie próbowali zdobyć zwycięską bramkę, ale po raz kolejny świetnie spisywał się bramkarz Anton Svensson. Na minutę i 38 sekund przed końcem trzeciej tercji Michaił Szabanow po indywidualnej akcji wpakował krążek do siatki.

Ćwierćfinał play-off

Pierwszy mecz (gra się do czterech zwycięstw)

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Stan rywalizacji 1-0

Elomaa 34, Szabanow 59 – Nemec 21

Terminarz kolejnych spotkań

24.02, godz 18:30 (Toruń), 27.02, godz. 18:30 (Kraków), 28.02, godz. 18:30 (Kraków), ew. 3.03 (Toruń), 5.03 (Kraków), 7.03 (Toruń)

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv