Polska Hokej Liga

Mecz o brązowy medal. Udany pościg Unii

1 rok temu | 27.03.2023, 20:23

W poniedziałek, 27 marca na lodowisku w Krakowie odbył się pierwszy mecz o trzecie miejsce w Polskiej Hokej Lidze. Gospodarze prowadzili z Tauron Re-Plast Unią Oświęcim 2:0, ale biało-niebiescy odwrócili wynik meczu. W serii do dwóch zwycięstw jest 1-0 dla Unii. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę w Oświęcimiu. Mecz rozpocznie się o godz. 18 i będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv.

W 4. minucie miejscowi objęli prowadzenie po bramce Patryka Wronki, dla którego było to ósme trafienie w fazie play-off. W drugiej tercji wynik podwyższył Erik Nemec. Goście błyskawicznie odpowiedzieli udaną akcją. Szybką kontrę zakończył Peter Bezuska, który był jednym z bohaterów spotkania, bo zaliczył dublet. W 57. minucie Pavlo Padakin strzelił gola na 3:2.

W serii do dwóch zwycięstw Unia prowadzi 1-0. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę w Oświęcimiu. Mecz rozpocznie się o godz. 18 i będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv.

W środę odbędzie się także trzeci mecz finałowy PHL. Po dwóch starciach obrońcy tytułu z Katowic w rywalizacji do 4. zwycięstw prowadzą z GKS Tychy 2-0. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:15 i będzie transmitowane w TVP Sport.