Reprezentacja Polski

Nieznaczna porażka reprezentacji Polski z Łotwą

1 rok temu | 07.04.2023, 18:17

W piątek, 7 kwietnia reprezentacja Polski zagrała w Rydze mecz rewanżowy z Łotwą. Tym razem w spotkaniu kontrolnym górą byli gospodarze, którzy wygrali 2:0. W czwartek Biało-Czerwoni pokonali Łotyszy 5:3. W przyszłym tygodniu podopiecznych Roberta Kalabera czekają kolejne sprawdziany przed Mistrzostwa Świata Dywizji IA, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja. W dniach 13 i 14 kwietnia Polacy zagrają w Mariborze ze Słowenią, kolejną drużyną z Elity.

Biało-Czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Świata Dywizji IA w Nottingham (29 kwietnia-5 maja). Z kolei Łotysze ładują akumulatory przed MŚ Elity. Piątkowe spotkanie nie było tak emocjonujące, jak czwartkowy mecz, w którym padło osiem goli.

Bramki naszej drużyny strzegł Kamil Lewartowski, który wybronił sporo trudnych strzałów. Golkiper dwukrotnie skapitulował. W pierwszej tercji bramkę dla rywali strzelił Martins Dzierkals, w trzeciej Dans Locmelis. Po meczu rozegrano też dogrywkę oraz rzuty karne. W dodatkowym czasie gry Łotysze strzelili gola, a w karnych było 2:0 dla gospodarzy.

Kolejne spotkanie Biało-Czerwoni zagrają 13 i 14 kwietnia - w Mariborze zmierzą się ze Słowenią. Ostatnim sprawdzianem drużyny przed Mistrzostwami Świata będą spotkania z Węgrami 20 i 21 kwietnia w Polsce. W czwartek, 20 kwietnia o godz. 18:30 Biało-Czerwoni zmierzą się z Madziarami na Stadionie Zimowym w Tychach, a w piątek, 21 kwietnia o godz. 20:15 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Wejściówki na obydwa spotkania do kupienia w serwisie Kupbilet -  LINK