PHL: Zwycięstwa gości. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe play-off

2 lata temu | 20.02.2022, 21:29

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego nie było większych niespodzianek. Faworyci wygrali mecze, a po zakończonych spotkaniach najlepsi zdecydowali z kim zagrają w ćwierćfinale fazy play-off.

Bardzo gościnne były drużyny w Sanoku oraz w Nowym Targu, gdzie gospodarze pozwolili przyjezdnym urządzić festiwal strzelecki. Do Sanoka przyjechał GKS Tychy, z którym sanoczanie przez długi czas starali się grać jak równy z równym. W efekcie po dwóch tercjach było 3:2 dla Tychów. Goście odpalili w trzeciej tercji i to czterokrotnie. Ostatnie 10 minut to był popis ich gry ofensywnej.

Unia Oświęcim po niecałych sześciu minutach prowadziła 3:0 z Podhalem Nowy Targ. Po tak piorunującym początku można było zakładać, że goście pewnie będą zmierzać ku zwycięstwu. I tak też było aż do 3. tercji, kiedy przy stanie 6:2 gospodarzom przypomniało się, jak się strzela bramki. Co prawda drużynie z Nowego Targu nie przyniosło to zwycięstwa, ale dzięki temu pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. W Unii błyszczał Krystian Dziubiński, strzelec czterech goli.

Oszczędnie do meczu w Sosnowcu podeszli katowiczanie, którzy chcieli wygrać z Zagłębiem jak najmniejszym nakładem sił. Co prawda prowadzenie objęli już w 5. minucie po trafieniu Wajdy, ale nie było widać, aby paliło im się do strzelania kolejnych bramek. Gospodarze postanowili to wykorzystać i powalczyć o korzystny wynik wyrównując w 28. minucie po trafieniu Vasilieva. Kilka minut później do bramki Zagłębia trafił Pasiut i jak się później okazało, ustalił tym samym wynik meczu.

JKH GKS Jastrzębie nie miało łatwej przeprawy w Toruniu. Po pierwszej tercji wynik był remisowy. Po drugiej gospodarze prowadzili 2:1. Zwycięstwo aktualnym mistrzom Polski przyniosły przebłyski Nalewajki oraz Razgalsa, dzięki którym jastrzębianie zakończyli sezon zasadniczy kolejnym zwycięstwem.

Po zakończonych spotkaniach ustalono pary ćwierćfinałowe play-off. Zostały ustalone na podstawie zasady wyboru przez pierwsze trzy zespoły po sezonie zasadniczym. Pierwszeństwo wyboru przeciwnika najpierw miała drużyna z miejsca pierwszego sezonu zasadniczego, następnie drugiego i trzeciego.