Play-off PHL. GKS Tychy drugim półfinalistą

1 rok temu | 28.02.2023, 20:31

We wtorek, 28 lutego zostały rozegrane dwa ćwierćfinałowe mecze PHL. GKS Tychy po raz czwarty pokonał Marmę Ciarko STS Sanok i awansował do najlepszej czwórki ligi. W drugim spotkaniu GKS Katowice wrócił do gry i pokonał na Jastorze gospodarzy. W serii GieKSa – JKH 2-2. Kolejny mecz play-offów zostanie rozegrany w czwartek. Na lodowisku w Oświęcimiu miejscowi zagrają z KH Energa Toruń.

Mecz w Sanoku znowu był bardzo emocjonujący. Kibice oglądali ładne bramki, błyskawiczne akcje oraz bójki na lodzie. Kluczowa dla losów meczu była druga tercja, wygrana przez tyszan 3:1. GKS Tychy awansował do najlepszej czwórki PHL sezonu 2022/23 i czeka teraz na zwycięzcę pary Unia – KH Energa.

W Jastrzębiu-Zdroju obie drużyny pokazały widowiskowy hokej. W pierwszej tercji bramkę zdobył reprezentant Polski Dominik Paś. Fani JKH mieli nadzieję, że ich drużyna po raz trzeci z rzędu wygra z obrońcami tytułu. GieKSa jednak wróciła do gry. Dwie bramki zdobył Grzegorz Pasiut, gola dorzucił Bartosz Fraszko i katowicki zespół wygrał 3:1. W serii do 4. zwycięstw jest 2-2. Kolejne spotkanie odbędzie się w Satelicie.