Półfinały Polskiej Hokej Ligi. Będzie siódmy mecz Cracovia - GieKSa

1 rok temu | 19.03.2023, 19:37

To był kolejny wyborny półfinał. W niedzielę, 19 marca w Satelicie kibice oglądali fantastyczne widowisko. Comarch Cracovia pokonała GKS Katowice po dogrywce. Bohaterem spotkania był Patryk Wronka, strzelec złotego gola. W serii jest 3-3 i we wtorek na lodowisku w Krakowie odbędzie się decydujący mecz. Z kolei w poniedziałek GKS Tychy podejmie Tauron Re-Plast Unię Oświęcim. W tej parze Unia prowadzi w serii 3-2. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 i będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Komplet widzów obserwował w Satelicie w Katowicach potyczkę numer sześć. Widzowie oglądali sporo walki, dynamicznych akcji, ładnych goli oraz trzymającą w napięciu dogrywkę. Krakowianie rozpoczęli mocno zmobilizowani. Pasy zdobywały gole, ale katowiczanie odpowiadali również celnymi trafieniami. Po pierwszej tercji było 2:2. Znowu świetną dyspozycję pokazał kapitan miejscowych Grzegorz Pasiut, który strzelił dwa gole. W barwach Pasów dublet zaliczył Alan Łyszczarczyk. Po 60 minutach było 4:4. W doliczonym czasie gry krążek do bramki wpakował Patryk Wronka. Siódmy decydujący mecz tej pary odbędzie się we wtorek w Krakowie.

W poniedziałek, 20 marca o godz. 18 rozpocznie się mecz GKS Tychy z Tauron Re-Plast Unią Oświęcim. W tej parze Unia prowadzi 3-2. Spotkanie będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv.