Reprezentacja Polski Kobiet

Polki pokonały Kazachstan w Mistrzostwach Świata

1 rok temu | 22.04.2023, 14:37

W sobotę, 22 kwietnia w koreańskim Suwon Hokejowe Orlice rozegrały czwarty mecz podczas IIHF Mistrzostw Świata Kobiet Dywizji IB. Biało-Czerwone wygrały z Kazachstanem 3:2. Dwie bramki zdobyła Klaudia Chrapek, a decydujące trafienie w końcówce zadała Karolina Późniewska. W niedzielę ostatni mecz mistrzostw. Spotkanie z Włoszkami rozpocznie się o godz. 12:15.

Polki wygrały kolejny mecz w Korei i znowu po emocjonującym starciu. W 7. minucie prowadzenie objęły rywalki, ale w 13. minucie nasza drużyna wyrównała po skutecznym strzale Klaudii Chrapek. W 41. minucie znowu Chrapek była autorką bramki. Twardo grające zawodniczki Kazachstanu zdołały jednak doprowadzić do remisu 2:2. W 55. minucie bramkę zdobyła Alexandra Golotvina. Na 38 sekund przed końcem trzeciej tercji decydującego gola strzeliła Karolina Późniewska.

W niedzielę ostatni dzień mistrzostw. Biało-Czerwone zagrają z Włoszkami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:15.

W tabeli prowadzi Korea Południowa – 11 pkt przed Włoszkami – 10 pkt i Polską – 9 pkt. Nasza drużyna trzy mecze wygrała i przegrała tylko z drużyną Korei Południowej.

POLSKA – KAZACHSTAN 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)