Przed 20. kolejką PHL. Mistrz Polski kontra lider

1 rok temu | 14.11.2022, 13:09

Po przerwie reprezentacyjnej hokeiści Polskiej Hokej Ligi powracają do rywalizacji. Na początek 20. kolejki we wtorek, 15 listopada mecz GKS Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim, czyli starcie mistrza Polski z liderem rozgrywek.

Miniony tydzień był udany dla naszej reprezentacji, która pewnie wygrała Baltic Challenge Cup. W litewskim Kownie Biało-Czerwoni pokonali kolejno Litwę 4:2, Łotwę B 9:0, Estonię 5:3 i z kompletem zwycięstw sięgnęli po Puchar Bałtyku.

Po przerwie reprezentacyjnej powraca Polska Hokej Liga. We wtorek o godz. 18:30 na lodowisku Satelita katowiczanie podejmą Unię. W tabeli drużyna z Oświęcimia ma punkt przewagi nad GieKSą. To będzie trzecie starcie obu drużyn w tym sezonie. W 2. kolejce w Oświęcimiu lepsi byli goście, którzy wygrali 4:1. W 11. kolejce, w meczu, który także odbył się na lodowisku przy ul. Chemików 4, Biało-niebiescy pokonali Ślązaków 6:2.

Trzy spotkania 20. kolejki odbędą się w środę. Pasy zmierzą się na wyjeździe z drużyną z Sanoka. Comarch Cracovia ma na koncie sześć zwycięstw z rzędu. Tyszanie zagrają na lodowisku w Sosnowcu i są faworytem tej konfrontacji, bo już dwukrotnie w obecnym sezonie ogrywali Zagłębie. JKH GKS Jastrzębie czeka starcie z Tauron Podhale Nowy Targ