Reprezentacja Polski przegrała z Japonią

1 rok temu | 14.12.2022, 19:20

W środę, 14 grudnia w trzecim dniu IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB Biało-Czerwoni zmierzyli się z Japonią. Na lodowisku w Bytomiu lepsi byli Japończycy, którzy wygrali 7:3. W piątek Polacy zagrają z Włochami. Mecz rozpocznie się o godz. 16:30.

Nasi zawodnicy rozpoczęli dobrze, w pierwszej tercji kibice radowali się po golu Patryka Kusaka w 15. minucie oraz słuchali hitu zespołu Perfect „Ale wkoło jest wesoło”. Kultowy przebój grupy Perfect można usłyszeć po każdym golu strzelonym przez reprezentację Polski. Później jednak do bramki trafiali regularnie Japończycy. W drugiej tercji po błędach obrony goście strzelili trzy gole i wygrali tę odsłonę gry 3:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Piotr Ciepielewski.

W trzeciej tercji karnego nie wykorzystał Krzysztof Maciaś, rywale byli bardziej skuteczni. Rozmiary porażki zmniejszył Patryk Kusak, pakując krążek z bliska. Napastnik zakończył spotkanie z dwoma trafieniami na koncie. W piątek Polacy zagrają z Włochami. Mecz rozpocznie się o godz. 16:30.

JAPONIA – POLSKA 7:3 (1:1, 3:1, 3:1)

Suzuki 18, Koiwa 27, Morita 31, Ushio 34, Takahashi 45, Ando 51, Ushio 53 - P. Kusak 15, Ciepielewski 38, P. Kusak 51

JAPONIA: Otsuka, Tamura – Toko, Murakoso; Ando, Nishiwaki, Ushio – Kasai, Owa; Taneichi, Murase, Morita – Takada, Takahashi; Tsutsumi, Suzuki, Koiwa – Sawaguchi, Takasaki; Sasanuma, Okubo, Takeda. Trener: Pearn

POLSKA: Szczepkowski – Wróbel, Kacper Maciaś; Krzysztof Maciaś, Sterbenz, J. Ślusarczyk - Schafer, Kurnicki; Ciepielewski, M. Kusak, Gromadzki - Wilk, Chodor; Wybiral, P. Kusak, Maćkowski - Stępień; Menc, Karasiński, Sienkiewicz oraz Wawrzkiewicz. Trener: A. Ślusarczyk.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami Świata objął Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Partnerami Mistrzostw są Toyota Czajka, Hotele Diament, Ministerstwo Sportu i Miasto Bytom.