Turniej Prekwalifikacyjny do IO: Polki pokonały wysoko Meksykanki

2 lata temu | 08.10.2021, 22:43
Turniej Prekwalifikacyjny do IO:  Polki pokonały wysoko Meksykanki

W piątek wieczorem w Bytomiu Biało-Czerwone w drugim swoim meczu Turnieju Prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich pokonały Meksykanki 8:1. W niedzielę w meczu decydującym o awansie do kolejnej fazy kwalifikacji Hokejowe Orlice zmierzą się z Holandią.

Polki, podobnie jak w czwartek w spotkaniu z Turcją (12:0), świetnie rozpoczęły. Po pierwszej tercji było 5:0. Nasze zawodniczki z łatwością przedostawały się pod bramkę Meksykanek i zdobywały kolejne bramki. W drugiej tercji rywalki zagrały już zdecydowanie lepiej w obronie. Ta odsłona gry zakończyła się wynikiem 1:1. Meksykanki głośno i długo celebrowały bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:1, a kibice, którzy przez cały mecz dopingowali Polki, głośno podziękowali hokeistkom za dobry występ. - Od pierwszych minut drużyna grała dobrze, także w przewagach. Świetnie prezentowały się także nasze młode zawodniczki – mówił trener Ivan Bednar.

W niedzielę o godz. 12:15 reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią, która w piątek rozgromiła Turcję 23:0. Mecz z Holenderkami zdecyduje o tym, kto wygra grupę H Turnieju Prekwalifikacyjnego i awansuje do kolejnej fazy eliminacji do Igrzysk Olimpijskich 2022. - W sobotę czeka zespół trening, zwłaszcza nasze bramkarki tego potrzebują, bo w czwartek i piątek rywalki nie oddały zbyt dużo strzałów. Później trzeba się porządnie wyspać i w niedzielę wygrać mecz – mówił szkoleniowiec reprezentacji Polski. - Oglądałam mecze Holenderek, to bardzo fizyczna drużyna, ale damy sobie radę – zaznacza Wiktoria Sikorska, która bardzo dobrze prezentuje się w Turnieju Prekwalifikacyjnym.

Piątek, 8 października

Drugi dzień Turnieju Prekwalifikacyjnego

Polska – Meksyk 8:1 (5:0, 1:1, 2:0)

Strzelacka 4, Sikorska 6, Wieczorek 8, Czarnecka 9, Chrapek 17, Łąpieś 38, Wieczorek 45, Chrapek 52  – Tellez 40

STATYSTYKI - LINK

Pozostałe spotkania do rozegrania

10.10, niedziela

Holandia – POLSKA, godz. 12:15

Turcja – Meksyk, godz. 16:15

Mecz reprezentacji będzie transmitowany w TVP Sport a drugie spotkanie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Ceny wejściówek: bilet normalny - 20 zł za dzień (dwa spotkania), bilet ulgowy – 10 zł za dzień (dwa spotkania), wstęp bezpłatny – dzieci do lat 10.