Turniej Prekwalifikacyjny do IO: Trzy bramki w 105 sekund. Reprezentacja Polski wygrała Turniej!

2 lata temu | 10.10.2021, 15:37

W niedzielnym meczu Polki zmierzyły się z Holenderkami. Jeszcze na siedem minut przed końcem było 0:2, ale końcówka w wykonaniu Biało-Czerwonych była rewelacyjna. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. W listopadzie nasza drużyna zagra w ostatniej fazie eliminacji do Igrzysk Olimpijskich.

To było bardzo wyrównane, zacięte i niesamowicie emocjonujące spotkanie. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W tej odsłonie gry Biało-Czerwone miały wyborne sytuacje, dwukrotnie nie wykorzystały okazji sam na sam z bramkarką, jak również gry w przewadze. W drugiej tercji Holenderki zdobyły bramkę. W 25. minucie gola strzeliła Isabelle Schollaardt.

W trzeciej tercji w 51. minucie było 2:0 po bramce Michelle Noe. Końcówka w wykonaniu Biało-Czerwonych była rewelacyjna. W 105 sekund strzeliły trzy gole! - W końcówce nagle nie zmieniliśmy naszego stylu gry. Od początku graliśmy tak samo i byliśmy lepszym zespołem. Brakowało nam tylko skuteczności – mówił trener Ivan Bednar. - Dla mnie to najważniejszy i najlepszy moment w życiu – zaznaczała Kamila Wieczorek, która świetnie się spisywała.

Biało-Czerwone w listopadzie zagrają w ostatnim etapie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Prawdopodobnie Polki zagrają w dniach 11-14 listopada w Chomutowie z reprezentacjami Czech, Norwegii i Węgier.