13.03.2025, Aktualność
3. Półfinał TAURON Hokej Ligi. JKH zatrzymał tyszan

W czwartek, 13 marca odbył się trzeci półfinałowy mecz TAURON Hokej Ligi pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKS Tychy. Drużyna Roberta Kalabera rozegrała bardzo dobre spotkanie i pokonała mistrza sezonu zasadniczego. Dublet zaliczył Roman Rac. Już w piątek, 14 marca mecz numer cztery. W piątek także odbędzie się trzecie starcie półfinałowe w parze Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice. Spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.
W Jastrzębiu-Zdroju oglądaliśmy kolejny bardzo ciekawy mecz w tym sezonie w play-offach. Po pierwszej tercji było 1:1, a bramkę dla gości zdobył Alan Łyszczarczyk, który w każdym z trzech dotychczasowych starć półfinałowych z JKH wpisywał się na listę strzelców. W drugiej tercji błyskawiczny atak JKH zakończył celnym strzałem Radosław Nalewajka, a niecałe dwie minuty później wynik na 3:1 podwyższył młody Jakub Ślusarczyk. Druga odsłona zakończyła się rezultatem 4:2. Drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Roman Rac. W trzeciej tercji m.in. Martin Kasperlik świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Goście mieli duże wsparcie z trybun, bo do Jastrzębia-Zdroju przyjechała bardzo liczna grupa kibiców. Miejscowi byli jednak w czwartek lepiej dysponowani i wygrali 5:3.
Mecze TAURON Hokej Ligi są transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo są publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu.
3. Półfinał TAURON Hokej Ligi
Czwartek, 13 marca
JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Rac 4, R. Nalewajka 23, Ślusarczyk 25, Rac 38, Kasperlik 49 – Łyszczarczyk 15, Komorski 32, Alanen 45
W serii do 4. zwycięstw: 1-2
TERMINARZ PÓŁFINAŁÓW PLAY-OFF TAURON HOKEJ LIGI (gra się do 4. zwycięstw)
JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy, 18:00
Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice, 18:00
Sobota, 15 marca
Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice, 18:00
Poniedziałek, 17 marca
GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie
Wtorek, 18 marca
GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim
Ewentualne mecze
Środa, 19 marca
JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy
Czwartek, 20 marca
Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice
Piątek, 21 marca
GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie
Sobota, 22 marca
GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim