10.09.2025, Aktualność

Już w piątek, 12 września startuje TAURON Hokej Liga!

 

 

Na ten dzień z niecierpliwością czekają kibice hokeja w całej Polsce. W piątek, 12 września startuje TAURON Hokej Liga. W tym dniu odbędą się cztery mecze. Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie Unii Oświęcim z ECB Zagłębiem Sosnowiec oraz drużyny BS Polonia Bytom z GKS Katowice. Sporych emocji oczekujemy także w pozostałych spotkaniach. Wszystkie mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv.

Pokonali Niemców

Unia pod wodzą nowego trenera Roberta Kalabera mierzy wysoko. Latem zespół rozgrywał głównie sparingi z zagranicznymi rywalami. W ostatnim meczu kontrolnym oświęcimianie pokonali niemiecki Lausitzer Füchse (występuje na zapleczu DEL) 6:2. W kadrze jest sporo ciekawych hokeistów. Klub pozyskał m.in. Kanadyjczyka Josepha Morrowa, który grał w NHL w Boston Bruins, Montreal Canadiens i Winnipeg Jets. Odmieniona Unia zmierzy się z odmienionym ECB Zagłębiem Sosnowiec, które też w ostatnim sparingu wygrało z Lausitzer Füchse (5:2). W Sosnowcu mocno liczą na m.in. reprezentantów Polski Arona Chmielewskiego, Bartosza Ciurę i Jakuba Wanackiego.

 

Święto w Bytomiu

W piątek wielkie święto w Bytomiu. Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów Polonia zagra po sześciu latach przerwy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trener Andrei Gusov zbudował interesujący skład, w którym liderami mają być ukraiński bramkarz Bohdan Diachenko, obrońca Kamil Górny i reprezentant Kazachstanu Andrei Buyalsky. Ukrainiec zrobił furorę podczas ostatnich mistrzostw świata seniorów na zapleczu elity, gdzie był najlepszym golkiperem turnieju. Górny to jeden z najbardziej doświadczonych polskich defensorów. Z kolei Buyalsky cztery lata temu został wybrany w trzeciej rundzie draftu NHL przez Colorado Avalanche, ale w najlepszej lidze świata nie zagrał. W Bytomiu są też wychowankowie, którzy marzyli o grze w TAURON Hokej Lidze. W piątek beniaminek zmierzy się z GKS Katowice. Wicemistrzowie Polski i finaliści Pucharu Kontynentalnego są faworytami tego starcia. W Katowicach drużyna, jak co roku walczy o najwyższe laury. W zespole pozostał tercet Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut, Patryk Wronka, co bardzo ucieszyło kibiców GieKSy.

Nowy rozdział

Na lodowisku w Toruniu gospodarze zagrają z Comarch Cracovią. Gospodarze dobrze sobie radzili w przedsezonowych grach kontrolnych, m.in., dwukrotnie pokonali Zagłębie. Z dużą uwagą wszyscy będą przyglądać się Pasom, bo zespół prowadzi Krystian Dziubiński, który zdecydował się zakończyć karierę i rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu sportowym.

Bukowski kapitanem

W ostatnim spotkaniu JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z STS Sanok. Ze względu na gruntowną przebudowę lodowiska, jastrzębianie domowe mecze rozgrywać będą w czeskiej Karwinie. Miasto leży niecałe 20 kilometrów od Jastrzębia-Zdroju. Rywalem JKH będzie STS Sanok. Nowym kapitanem drużyny został Jakub Bukowski, który od lat jest liderem ofensywy w sanockim zespole.

Pauzuje GKS Tychy, który grał ostatnio w Hokejowej Lidze Mistrzów. 


Mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu oraz na polskihokej.tv.



1. kolejka TAURON Hokej Ligi

12 września, piątek

 

BS Polonia Bytom – GKS Katowice, godz. 18:00

Unia Oświęcim – ECB Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:00

KH Energa Toruń – Comarch Cracovia, godz. 18:30

JKH GKS Jastrzębie – STS Sanok, godz. 19:00