1. Półfinały TAURON Hokej Ligi: Zwycięstwa JKH i GKS Tychy

5 miesięcy temu | 17.03.2024, 20:20

W niedzielę, 17 marca odbyły się pierwsze mecze półfinałowe TAURON Hokej Ligi. Znakomicie tę fazę play-off rozpoczął JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Tychy. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju wygrała w Satelicie z mistrzami Polski 3:1, a dwie bramki zdobył Maciej Urbanowicz. W Oświęcimiu miejscowi polegli w konfrontacji z GKS Tychy 0:2. W poniedziałek mecze rewanżowe, które będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

W Katowicach komplet widzów oglądał bardzo ciekawe starcie, w którym błyszczał Maciej Urbanowicz. Doświadczony gracz zaliczył dublet, ostro walczył na tafli i w dużym stopniu wpłynął na triumf JKH. Znakomicie prezentował się też bramkarz gości Jakub Lackovic, który wyłapał wiele kąśliwych strzałów katowiczan. Po dwóch tercjach było 1:1, w 52. minucie po celnym trafieniu Urbanowicza goście objęli prowadzenie, a w ostatnich sekundach Tuukka Rajamaki leżąc na tafli wpakował krążek do pustej bramki.

W Oświęcimiu bardzo dobrze wypadli goście z Tychów. W drugiej tercji Filip Komorski strzelił gola na 1:0, a wynik podwyższył Mark Viitanen, który sporo punktuje w play-offach. Asysty przy tych trafieniach zaliczył reprezentant Polski Alan Łyszczarczyk. Tyszanie grali rozsądnie, uważnie w obronie i dynamicznie w ataku. Aktywny był kapitan reprezentacji Polski Krystian Dziubiński, ale bramkarz Tomas Fucik, który w niedzielę obchodził 30. urodziny, bronił uderzenie napastnika. Golkiper zachował czyste konto.

W poniedziałek mecze numer dwa, które będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.