home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Live event Kalendarz tag

Social Media

5 dni temu

12. kolejka PHL: Mistrz Polski kontra wicelider

Dzisiaj rozpoczyna się 12. kolejka PHL. O godz. 18:30 GKS Katowice zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz będzie transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja - www.youtube.com/c/PolskiHokej. W piątkowy wieczór hitowo zapowiada się starcie jastrzębian z GKS Tychy.

W piątek o godz. 18:00 JKH podejmować będzie drużynę z Tychów. Mistrzowie Polski mają za sobą dwa świetne mecze w Lidze Mistrzów. Polska drużyna w bardzo dobrym stylu pożegnała się z Champions League. We wtorek podopieczni Roberta Kalabera wygrali w efektownym stylu w Norwegii z Frisk Asker 7:3, tydzień wcześniej pokonali u siebie tego samego rywala 4:3. W Polskiej Hokej Lidze JKH GKS Jastrzębie wygrał cztery ostatnie mecze.

Piątkowy rywal jastrzębian, GKS Tychy jest wiceliderem rozgrywek. Trójkolorowi mają jednak rozegrany jeden mecz więcej od pozostałych drużyn. We wtorek podopieczni Krzysztofa Majkowskiego wygrali z Tauron Podhalem Nowy Targ 2:0. Hokeiści tyskiej drużyny potrafią skutecznie wykorzystać grę w przewadze. W pierwszej rundzie w 3. kolejce na Stadionie Zimowym lepsi byli gości, JKH wygrał 3:1. Obie drużyny grają atrakcyjnie i ofensywnie, zapowiada się pasjonujące widowisko.

Ciekawie powinno być w Sanoku, gdzie Ciarko STS Sanok zmierzy się z KH Energa Toruń. W ekipie sanockiej kilku zawodników zmaga się z problemami zdrowotnymi. Mimo to podopieczni Marka Ziętary zwyciężyli w Tychach i postawili się GKS Katowice. Torunianie natomiast wygrali dwa mecze z rzędu, pokonując Re-Plast Unię i Tauron Podhale Nowy Targ. Stalowe Pierniki chcą znaleźć się w czwórce drużyn, które zagrają w Pucharze Polski. Dlatego bardzo zależy im na wygranej w Sanoku.

Natomiast w Nowym Targu Szarotki gościć będą Re-Plast Unię Oświęcim. Nowotarżanie przegrali siedem ligowych meczów z rzędu i liczą na przełamanie. W ostatnich starciach Podhale pokazało przebłyski naprawdę dobrej gry. W pierwszej rundzie nowotarżanie nieoczekiwanie pokonali Unię 4:3.

Czwartkowy mecz będzie transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. Piątkowe mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Czwartek, 14 października

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:30

Piątek, 15 października

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy, godz. 18:00

Ciarko STS Sanok – KH Energa Toruń, godz. 18:00

Tauron Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:00

Udostępnij