14. kolejka TAURON Hokej Ligi: GieKSa po raz czternasty!

6 miesięcy temu | 22.10.2023, 20:20

W niedzielę, 22 października odbyła się 14. kolejka TAURON Hokej Ligi. GKS Katowice nadal jest niepokonany w rozgrywkach. Lider pokonał u siebie po zaciętej walce JKH GKS Jastrzębie. Kolejne spotkanie wygrali tyszanie. Po trzy punkty sięgnęły również Podhale i Zagłębie.

W katowickiej Satelicie kibice oglądali wyrównany mecz. Po dwóch tercjach było 1:1. W trzeciej gospodarze wykorzystali grę w przewadze. Grzegorz Pasiut podał precyzyjnie do Sama Marklunda, który z bliska wpakował krążek do bramki. GieKSa pokonała JKH 2:1 i odniosła czternaste zwycięstwo w tym sezonie z rzędu!

Powody do radości mieli także hokeiści GKS Tychy, którzy są ostatnio w świetnej formie. Od przyjścia nowego trenera Fina Pekki Tirkkonena Ślązacy zdobyli Superpuchar Polski, pokonując katowiczan, wygrali z silną Unią, a w niedzielę pewnie wygrali z Comarch Cracovią, nie tracąc bramki.

Ostatnio w dobrej formie są również sosnowiczanie, którzy wygrali z Zagłębiem. Z kolei w Nowym Targu widzowie obserwowali cios za cios. Ostatecznie konfrontacja zakończyła się wygraną Szarotek, którzy przerwali czarną serię siedmiu kolejnych porażek.

Następna kolejka odbędzie się w piątek, 27 października. JKH zagra z tyszanami (18:00), sanoczanie z GieKSą (18:00), Stalowe Pierniki z Podhalem (18:30), a Cracovia z Unią (18:30).