15. kolejka PHL: Emocjonujący mecz w Katowicach, Unia pokonała mistrza Polski

2 lata temu | 24.10.2021, 20:24

W starciu GKS Katowice – GKS Tychy były widowiskowe bramki, ostre pojedynki i sporo twardej gry. Lider był lepszy. W Oświęcimiu gospodarze zrewanżowali się JKH. Niedziela była udana również dla Comarch Cracovii i Zagłębia Sosnowiec. Bramkarz Pasów obronił aż 38 strzałów!

W Katowicach po 11. minutach GieKSa prowadziła 2:0, tyszanie odrobili straty, a mogli nawet prowadzić, ale Michael Cichy nie wykorzystał rzutu karnego. Kluczowa była druga tercja, to wtedy ładnego gola strzelił lider katowickiej drużyny Grzegorz Pasiut a później wynik podwyższył Bartosz Fraszko. Ostatni z wymienionych graczy zakończył spotkanie z dwoma bramkami na koncie a GKS Katowice wygrał 5:2.

Re-Plast Unia Oświęcim zrewanżowała się za wtorkową porażkę z JKH GKS Jastrzębie w Superpucharze Polski. Miejscowi dominowali od początku, pierwsza tercja zakończyła się rezultatem 3:0. JKH próbował zmienić obraz meczu, ale bezskutecznie. Kolejne bardzo udane spotkanie rozegrał Andrej Themar, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

W meczu KH Energa Toruń – Comarch Cracovia znakomicie spisał się bramkarz Pasów David Zabolotny, który miał ponad 97 procentową skuteczność obronionych strzałów! Golkiper Cracovii obronił aż 38 uderzeń.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Tauron Podhale Nowy Targ prowadził z Zagłębiem Sosnowiec 1:0, ale przegrał 1:2. Decydującego gola w 57. minucie strzelił Tomasz Kozłowski.