2 kolejka TAURON Hokej Ligi: Wielkie emocje, tłumy na trybunach

7 miesięcy temu | 10.09.2023, 20:39

W niedzielę, 10 września odbyła się 2. kolejka TAURON Hokej Ligi. GieKSa wygrała w karnych, bardzo cenne zwycięstwa odniosły Zagłębie, KH Energa i Unia. Kibice tłumnie obserwowali emocjonujące mecze – spotkania w Sosnowcu i Katowicach zobaczył komplet widzów. W Nowym Targu oraz w Toruniu również frekwencja była bardzo wysoka.

W hitowym meczu na lodowisku Satelita GKS Katowice pokonał GKS Tychy. W Katowicach komplet widzów obserwował bardzo zacięte starcie. Po 60 minutach było 2:2, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych jedyny najazd wykorzystał Benjamin Sokay.

W Sosnowcu na nowym Stadionie Zimowym 2300 widzów oglądało emocjonujące starcie gospodarzy z Comarch Cracovią. Zagłębie wygrało 4:3, a dublet zaliczył Olii Valtola.

Starcie w Nowym Targu znakomicie rozpoczęli hokeiści z Oświęcimia, który po zaledwie 14 minutach prowadzili już 3:0. Górale jednak nie podłamali się i atakowali bramkę Unii. W 46 minucie było już tylko 3:2 dla gości. Bramkę jednak zdobył Krystian Dziubiński i trafienie Patryka Wronki jedynie zmniejszyło rozmiary porażki na 3:4.

W Toruniu miejscowi pokonali JKH 4:1, a jednego z goli strzelił 19-letni Patryk Napiórkowski, który zadebiutował w lidze hokejowej.

W trzeciej kolejce TAURON Hokej Ligi, która odbędzie się w piątek, 15 września Re-Plast Unia zagra z GKS Katowice (18:00), JKH z Zagłębiem (18:00), sanoczanie z KH Energą (18:00), a Cracovia z Podhalem (18:30).

Mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu oraz na polskihokej.tv.