20. kolejka TAURON Hokej Ligi: Wieczór pełen niespodzianek

8 miesięcy temu | 19.11.2023, 22:07

W niedzielę, 19 listopada odbyła się 20. kolejka TAURON Hokej Ligi. Nieoczekiwanie PZU Podhale Nowy Targ pokonało pewnie Re-Plast Unię Oświęcim, a KH Energa Toruń poradził sobie z JKH GKS Jastrzębiem. W trzecim dzisiejszym starciu Zagłębie Sosnowiec wygrało minimalnie z Comarch Cracovią. Kolejny mecz ligowy odbędzie się już we wtorek, Stalowe Pierniki rozegrają wtedy zaległe spotkanie z tyszanami. Mecz rozpocznie się o godz. 18:30 i będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv

Bardzo dobry mecz rozegrały dzisiaj Szarotki. W spotkaniu z Unią faworytem byli goście. Po pierwszej wyrównanej tercji, która zakończyła się wynikiem 2:2, w drugiej miejscowi świetnie się prezentowali. Strzelili trzy gole. Johan Lorraine zaliczył dublet. W Toruniu padło aż 12 goli, z czego 8 zdobyli gospodarze. Stalowe Pierniki były epsze od JKH GKS.

W trzecim ostatnim spotkaniu niedzieli Zagłębie pokonało Pasy 5:4. O wygranej gospodarzy zdecydowała trzecia tercja, wygrana przez sosnowiczan 3:1.

PZU Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)

Kamiński 3, Kiss 10, Lorraine 21, 33, Neupauer 38, Szczechura 41 - Valtola 2, Heikkinen 17

KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 8:4 (4:1, 1:1, 3:2)

Zieliński 6. Larionovs 10, Tiainen 13, Djumić 20, Kogut 37, Larionovs 51, Tiainen 59, Syty 60 – Kiełbicki 9, Paś 36, Rajamaki 46, Jarosz 43.

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)

Salo 2, Bezwiński 6, Valtola 42, Krężołek 48, Szturc 56 – Valtola 26, Zurek 34, Lundgren 38, Latal 41