Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

20 tys. na rehabilitację Łukasza, maskotki dla dzieci z oddziałów pediatrycznych. Podsumowanie meczu Artyści kontra TVN24

10 miesięcy temu | 13.10.2021, 14:44
20 tys. na rehabilitację Łukasza, maskotki dla dzieci z oddziałów pediatrycznych. Podsumowanie meczu Artyści kontra TVN24

W środę, 13 października na lodowisku w Bytomiu, organizatorzy podsumowali wrześniowy mecz charytatywny Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24. Dochód z meczu został przekazany dżudoce Łukaszowi Wysockiemu, który przechodzi rehabilitację.

Dzisiaj Fundacja Petralana wręczyła zawodnikowi czek w wysokości 20 tysięcy złotych, a przedstawicielom Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu sponsor meczu, Paweł Kobyliński przekazał kilkaset maskotek, które przynieśli na mecz widzowie. 

Efektowne widowisko 

W poprzednim miesiącu, 25 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzyła się z Drużyną TVN24. Obie drużyny stworzyły efektowne widowisko, sporo było zabawnych scen a na tafli grało mnóstwo gwiazd, w tym m.in. wybitny hokeista Mariusz Czerkawski, znany wokalista Maciej Maleńczuk, popularny artysta kabaretowy Mariusz Kałamaga oraz czołowi dziennikarze TVN – Arleta Zalewska, Robert Kantereit czy Wojciech Zawioła.

Pomoc młodemu dżudoce 

Do wejścia na mecz uprawniały bilety cegiełki. Dochód ze spotkania został przekazany na leczenie młodego bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego. W środę na lodowisku w Bytomiu Łukasz Piątek z Fundacji Petralana wraz z reporterem TVN24, Jerzym Korczyńskim i prezesem HRAP, Mariuszem Gabrkiem wręczyli Wysockiemu czek w wysokości 20 tys. złotych. Fundacja Petralana opiekuje się dżudoką, który na skutek nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym. - Jestem bardzo wdzięczny za  to, że tyle osób mi pomaga. Pieniądze bardzo mi się przydadzą, bo jestem w trakcie żmudnej rehabilitacji – zaznaczał Wysocki. – W Bytomiu pomoc mamy wpisaną w nasze DNA. Łukasz bardzo ciężko pracuje i widać postępy w jego rehabilitacji. Kwota, która została przekazana, pomoże mu – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który wziął również udział w meczu charytatywnym, grając w Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Pluszaki dla dzieciaków 

Po zakończeniu wrześniowego meczu kibice, którzy przynieśli ze sobą maskotki, wrzucili pluszaki na taflę. Po spotkaniu organizatorzy zebrali setki maskotek, które następnie zostały wyprane, a dzisiaj na lodowisku Paweł Kobyliński z firmy HH Poland, inicjator akcji, przekazał pluszaki Wojciechowi Wieczorkowi, wicedyrektorowi Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu oraz Monice Kuźniak, pielęgniarce pracującej we wspomnianej placówce. – Dziękujemy bardzo bytomianom. Dzieci będą zachwycone pluszakami – mówiła Monika Kuźniak. Cześć maskotek zostanie również przekazana do oddziału pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Organizatorami meczu charytatywnego było Miasto Bytom oraz KH Polonia Bytom, partnerami Fundacja Petralana i Polski Hokej a sponsorami meczu MMG i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB
Partner Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1B
Partnerzy Medialni
Instytucje