23. kolejka PHL. Tyszanie triumfują po dogrywce

1 rok temu | 23.11.2022, 20:39

W środę, 23 listopada odbyły się dwa mecze 23. kolejki PHL. GKS Tychy pokonał Re-Plast Unię Oświęcim i ma już na koncie siedem zwycięstw z rzędu. Marma Ciarko STS Sanok wygrała z Zagłębiem, a we wtorek lider z Krakowa zwyciężył z GKS Katowice po dogrywce.

Na Stadionie Zimowym obie drużyny grały bardzo uważnie w obronie, dlatego kibice w trzech tercjach oglądali dwie bramki. W dodatkowym czasie gry błysnął Alexander Younan, który już wcześniej pokazał, że potrafi świetnie grać w dogrywkach. Szwed samotnie walczył pod bramką Unii, wymanewrował obrońców oraz bramkarza i zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

Unia powróciła do krajowej rywalizacji po udziale w turnieju półfinałowym Pucharu Kontynentalnego. W weekend w Nitrze Biało-Niebiescy nie wywalczyli awansu do turnieju finałowego, ale pokazali dobry hokej. Pokonali ukraiński HK Krzemieńczuk 4:2 oraz przegrali minimalnie z włoskim Asiago Hockey 3:4 oraz HK Nitrą 1:2.

W drugim środowym spotkaniu Marma Ciarko STS Sanok wygrała z Zagłębiem Sosnowiec. Kolejne dobre spotkanie rozegrał Szwed Johan Lorraine, który miał udział przy wszystkich bramkach gospodarzy. Hokeista strzelił gola i zaliczył trzy asysty.

Dzień wcześniej we wtorek, Pasy pokonały obrońców tytułu GKS Katowice 2:1. Po 60 minutach było 1:1. W dogrywce bramkę dla miejscowych zdobył Vojtech Polak. Dla drużyny z Krakowa była to dziesiąta wygrana z rzędu.

W piątek, 25 listopada zostanie rozegrana 24. kolejka PHL. O godz 18 rozpoczną się trzy spotkania: Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z Comarch Cracovią, JKH GKS Jastrzębie z GKS Tychy, a Tauron Podhale Nowy Targ z Marmą Ciarko STS Sanok. Na godz. 18:30 zaplanowane jest starcie GKS Katowice – KH Energa Toruń.