26. kolejka TAURON Hokej Ligi: Tyszanie wydłużą serię zwycięstw?

2 miesiące temu | 06.12.2023, 17:38
26. kolejka TAURON Hokej Ligi: Tyszanie wydłużą serię zwycięstw?


W czwartek i piątek (7-8 grudnia) odbędzie się 26. kolejka TAURON Hokej Ligi. Tyszanie zagrają z KH Energa Toruń. Wicelider z Tychów ma na swoim koncie osiem kolejnych zwycięstw. W jedynym piątkowym starciu obrońcy tytułu GKS Katowice zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Ciekawie zapowiadają się także mecze w Oświęcimiu i Krakowie. Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv

W miniony weekend tyszanie zdobyli komplet punktów w Sanoku, wygrywając 3:1. Z dubletem mecz zakończył Christian Mroczkowski. Aktualnie GKS Tychy ma osiem kolejnych triumfów. W czwartek o godz. 18 drużyna podejmie Stalowe Pierniki, które sprawiły dużą niespodziankę, pokonując GieKSę 7:2.

Re-Plast Unia Oświęcim zagra z Marmą Ciarko STS Sanok. Gospodarze mają za sobą efektowne zwycięstwo z Cracovią. Z kolei Pasy zmierzą się z JKH GKS Jastrzębiem. Starcia pomiędzy tymi drużynami zawsze są pełne emocji. W jedynym piątkowym spotkaniu lider rozgrywek GKS Katowice sprawdzi formę Zagłębia Sosnowiec. GieKSa szybko otrząsnęła się po wysokiej porażce w Toruniu, we wtorek w meczu 32. kolejki podopieczni Jacka Płachty pokonali JKH 4:1. Sosnowiczanie mają za sobą sporo dobrych spotkań.

Po tej kolejce nastąpi przerwa w rozgrywkach do 20 grudnia. W tym czasie reprezentacja Polski seniorów, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata Elity w Ostrawie, zagra w turnieju w Klagenfurcie. W czwartek, 14 grudnia Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami. Następnie dzień później, 15 grudnia w finale lub w spotkaniu o trzecie miejsce z drużyną z pary Austria – Węgry. Selekcjoner Robert Kalaber powołał na turniej mocną kadrę, w której znalazł się m.in. Tomas Fucik, John Murray, Krystian Dziubiński oraz Patryk Wronka.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Gospodarze Turnieju Prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich
Sponsorzy Turnieju Prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich
Partnerzy Medialni