27. kolejka TAURON Hokej Ligi: Wielkie emocje w Nowym Targu i Sosnowcu

4 miesiące temu | 20.12.2023, 21:25

W środę, 20 grudnia odbyła się 27. kolejka TAURON Hokej Ligi. W Nowym Targu gospodarze prowadzili 3:0 z liderem GKS Katowice, ale przegrali w dogrywce. Bardzo emocjonujący był także mecz w Sosnowcu, gdzie wynik często się zmieniał, ale komplet punktów po raz kolejny zdobył GKS Tychy. Zwycięstwa odniosły również Re-Plast Unia Oświęcim i Comarch Cracovia. Następna kolejka odbędzie się już w piątek.

Przed dzisiejszymi meczami na ligowych lodowiskach minutą ciszy uczczono pamięć Janusza Filipiaka, który zmarł w niedzielę, 17 grudnia. Janusz Filipiak był prezesem Cracovii, współzałożycielem Comarchu, pasjonatem piłki nożnej i hokeja na lodzie. Za jego prezesury Pasy zdobyły siedem tytułów mistrza Polski w hokeju na lodzie, trzy Puchary Polski, tyle samo razy Superpuchar oraz wygrały Puchar Kontynentalny. W środę Cracovia pewnie pokonała drużynę z Sanoka, która plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli TAURON Hokej Ligi.

W Nowym Targu fani przeżyli ogromną huśtawkę nastrojów. Po pierwszej tercji Szarotki w meczu z GKS Katowice prowadziły 3:0. Wtedy też po pierwszej bramce na taflę kibice wrzucili mnóstwo maskotek w ramach akcji Teddy Bear Toss. Katowiczanie w kolejnych tercjach wzięli się do roboty, doszło do dogrywki, a w niej decydującego gola strzelił Olli Iisakka.

W Sosnowcu w pierwszej tercji Filip Komorski zaliczył klasycznego hat-tricka. Mimo to miejscowi wyszli na prowadzenie 4:3. Ostatecznie tyszanie byli lepsi i wygrali 6:4. Kolejne spotkanie wygrała Unia Oświęcim, która po zaciętym meczu pokonała na wyjeździe KH Energa Toruń.

Następna, 28. kolejka odbędzie się w piątek 22 grudnia. Wtedy Podhale zagra z GKS Tychy, sanoczanie z JKH, a Zagłębie z Unią.

W tym roku czekają nas jeszcze wielkie emocje, bo w dniach 28-30 grudnia w Krynicy-Zdroju odbędzie się Turniej Finałowy Pucharu Polski. O prestiżowe trofeum będą walczyć GKS Katowice, Re-Plast Unia Oświęcim, GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. W czwartek, 28 grudnia o godz. 18:30 rozpocznie się pierwsze półfinałowe starcie, w którym zmierzą się GKS Katowice z JKH GKS Jastrzębie. Z kolei w piątek, 29 grudnia o godz. 17:30 w drugim półfinale Re-Plast Unia Oświęcim zagra z GKS Tychy. Finał zaplanowany jest na sobotę, 30 grudnia na godzinę 17:30. Wejściówki do kupienia w serwisie KupBilet.pl. Wszystkie spotkania pokaże na żywo TVP Sport.

PZU Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 4:5 po dogrywce (3:0, 1:3, 0:1, d. 0:1)

Wielkiewicz 12, Wronka 16, Lorraine 19, Wronka 29 – Olsson 22, Hitosato 26, Iisakka 29, Koponen 55, Iisakka 62

Marma Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia 1:7 (0:1, 0:3, 1:3)

Kallionkieli 43 - Spacek 3, Latal 26, Younan 36, Vildumetz 39, Raska 54, Lundgren 58, Vildumetz 59

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)